KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Yarı açık cezaevi gibi
Yarı açık cezaevi gibi
Güncel
02 Ekim 2010 Cumartesi 08:46
  • 3724
  • 2

Yarı açık cezaevi gibi

İzmitKent 2. Etap Konutları yarı açık cezaevine döndü. Burada oturan 5 bine yakın kişi alışverişi tel örgüler üzerinden yapıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin yan kuruluşu Kent Konut tarafından eski İstanbul yolunda yaptırılan İzmitKent 2. Etap Konutları yarı açık cezaevine döndü. Yaklaşık 5 bin kişinin yaşadığı bu alanda bırakın marketi ekmek alacak bir büfe bile olmaması büyük sıkıntı yaratıyordu. Sonunda konutların hemen yanına bir büfe yapıldı ve İzmit Belediyesi ihaleyle kiraya verdi. Ancak Kent Konut geldi, yaşam alanını tel örgülerle çevirerek büfeyi dışarda bıraktı.
 

 

İÇERİ GİREMİYORLAR
İzmitKent 2. Etap Konutları`nda yaşayanlar şimdilerde tel örgülerin üzerinden alışveriş yapıyor. Konutların etrafına çekilen teller yüzünden büfenin içine giremeyen, ne var ne yok bakamayan vatandaşlar siparişlerini dışarıdan veriyor. Büfe işletmecisi tarafından hazırlanan ve bir poşete konuşan siparişler de tel örgüler üzerinden vatandaşa ulaştırılıyor. Para alışverişi de yine tel örgüler üzerinden yapılıyor. İşletmeci büfe ile müşteri arasında mekik dokuyor.
 

 

ÇÖZÜM İSTİYORLAR
İhaleyle büfeyi alan Malta Mahallesi Muhtarı Mustafa Yavuz yaşanan bu durum karşısında oldukça üzgün. Tamamen yasal yollarla en yüksek kira bedelini vererek ihaleyi kazandıklarını söyleyen Yavuz, “İzmit Belediyesi ile Kent Konut arasında yaşanan sıkıntıyı ben çekiyorum. Büfe yeri için tam 100 TL harcadım. Tam işletmeye açacaktım ki Kent Konut tel örgüleri çekti ve büfe tel örgülerinin arkasında kaldı. Bu durum konut sakinlerini de çok üzüyor. Bu duruma bir an önce çözüm bulunmalı” dedi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ