KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Yarı açık cezaevi meclise taşınıyor
Yarı açık cezaevi meclise taşınıyor
Güncel
02 Ekim 2010 Cumartesi 14:59
  • 1940
  • 5

Yarı açık cezaevi meclise taşınıyor

‘Yarı açık cezaevi gibi’ başlıklı dünkü manşetimiz üzerine harekete geçen İzmit Belediyesi’nin CHP’li meclis üyesi Fahri Örengül konuyu meclise taşıyor
Kent Konut tarafından yaptırılan İzmit Kent 2. Etap Konutları`nın içindeki yarı açık cezaevini andıran büfe İzmit Belediyesi`nin meclisine taşınıyor. İzmit Belediyesi tarafından ihale edilerek 2 bin 250 TL gibi bir ücrete kiralanan büfenin etrafını Kent Konut`un tel ve istinat duvarıyla örmesini dün gazetemizde manşet haberden vermiştik. Bunun üzerine harekete geçen İzmit Belediyesi`nin meclis üyeleri Av. Fahri Örengül ve Şaban Sarıgülle olay yerine giderek incelemelerde bulundu.
 
 
AZİZ NESİNLİK HİKAYE
Vatandaşların tel örgüler üzerinden alışveriş yaptığını yerinde gören Örengül, 5 Ekim Salı günü gerçekleştirilecek İzmit Belediyesi Meclisi`nin öncesinde CHP`li üyeler olarak grup toplantısı yapacaklarını ve bu konunun gündeme konulması için görüş alışverişi yapacaklarını söyledi. Örengül şöyle konuştu; “Yaşatılan olay Aziz Nesin hikayeleri gibi. Ben bundan 2-3 ay önce belediye başkanı Nevzat Doğan`ı uyarmıştım. Fakat yine de İzmit Belediyesi burayı ihale ederken etrafının tellerle ve istinat duvarıyla çevrileceğini belirtmemiş. Yani eksik bilgi girmiş.
 
 
TAKİPÇİSİ OLACAĞIM
Büfe sahibi 2 bin 250 TL kira veriyor. Yazık, günah. Büfe sahibi belediyeye başvurmuş, onu Kent Konut`a göndermişler. Ardından Kent Konut da topu belediyeye atmış. İkisi de AKP`li bunların neden birbirlerine topu atıyor. Büfe sahibiyle de pin-pon topu gibi oynuyorlar. İzmit Belediye Başkanı Doğan`ın işini gücünü bırakıp bu soruna yönelmeli. Meclis tolantısında gündeme getirmek için grup toplantısında değerlendirme yapacağız. Fakat he olursa olsun kişisel olarak ben bu işin takipçisi olacağım.” 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ