Yarının tıbbı için GTÜ ÇALIŞIYOR
Yarının tıbbı için GTÜ ÇALIŞIYOR
Güncel
Hanifi Surun
30 Kasım 2017 Perşembe 10:57
  • 912
  • 0

Yarının tıbbı için GTÜ ÇALIŞIYOR

Sağlık alanında yeniliklerin konuşulduğu ‘Health 4.0 Sağlıkta Yenilikler Kongresine’ Gebze Teknik Üniversitesi katkı sağladı.

Okan Üniversitesi ev sahipliğinde Hilton İstanbul Bosphorus’ta düzenlenen Health 4.0 Sağlıkta Yenilikler Kongresi, farklı sektörler ve disiplinlerden 500’ e yakın sağlık çalışanı ve araştırmacısını misafir etti.

 

Kongrede ayrıca AR/VR, Yapay Zeka, biyoteknolojik ilaçlar, kök hücre teknolojileri, sağlık turizmi, cGMP üretim, biyogirişimcilik, tıbbi cihazlar, robotik cerrahi gibi çok çeşitli konular ele alındı. Gebze Teknik Üniversitesi akademisyenleri Health 4.0 Sağlıkta Yenilikler Kongresinde bilim kurulu üyeliği ve katılımcı olarak yer aldı.

 

PROF. DR. IŞIL AKSAN KURNAZ KONFERANS VERDİ

 

GTÜ Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü, aynı zamanda Health 4.0 Kongresi Bilim Kurulu üyesi ve GTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Işıl Aksan Kurnaz ise kongrede “Sağlık Biyoteknolojisi-Rekombinant İlaçlar, Genom Düzenleme ve Rejeneratif Terapiler” başlıklı bir konferans verdi.

 

Dünyada Biyoteknoloji, gen terapisi ve kök hücre teknolojilerinin tarihsel gelişimini ve Türkiye’de bulunduğumuz aşamayı ortaya koyan Prof. Kurnaz, biyoteknolojide çağı yakalamanın ve daha önce hayal edilmeyeni hayal edebilmenin ancak eşitlikçi ve disiplinlerarası yaklaşımlarla mümkün olabileceğini vurguladı.

 

BİYOTEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜNÜ ANLATILDI

 

Kurnaz, Sağlık Biyoteknolojisi ve GTU Biyoteknoloji Enstitüsünün yarının tıbbı için yaptığı çalışmalar ve öngörülen çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. Kongreye GTÜ Biyoteknoloji Enstitüsü’nden Prof. Dr. Fatma Yüksel, Ar. Gör. Başak Kandemir, Ar. Gör. Melis Savaşan Söğüt ve doktora öğrencisi Oya Arı Uyar katılım sağladı.

 

Health 4.0 Sağlıkta Yenilikler Kongresi’nde GTÜ’yü açılan standa GTÜ Biyoteknoloji Enstitüsü, GTÜ Teknoloji Transfer Ofisi ve GTÜ öğretim üyelerinin kurmuş olduğu Fizyosoft şirketi temsil etti.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Başiskele belediyesi sata sata bitiremedi

Yazan: hamdi

Yorum: satın bakalm füzüli ilere harcayın hesap günü gelir birgün ama bu dünyada ama öbür dünyada bu milletin geleceğini ona buna peşkeş çekin bakalım hesap günü gelecek birgün

AK Parti İzmit’ten Esnaf Ziyareti

Yazan: Hakan Aydın

Yorum: Ekonomiyi batıran iktidarın temsilcileri hangi yüzle esnaf ziyaretine çıkıyor acaba ?

Çarptıktan sonra öylece ortada bıraktılar!

Yazan: okur

Yorum: hayvanı o halde bırakmayan Ayten hanıma çok teşekkür ederim

Başkan ve yönetimi İSTİFA ETTİ!

Yazan: fethiye cd.

Yorum: zaten bir işe yaramıyorlardı bir görüşleride yoktu... rüzgarı takip eden arkadaşlardı. geç bile kalmışlar...

243 günde devrialem

Yazan: Güven Gök

Yorum: Beni kendine rakip görmen hem sevindirdi hem üzdü suan güneydoğu anadolu bolgesindeyim yarin gebzespor macinda olucam ordanda tura devam edicez ben balkanturunda iken sen turkiye turunu tamamlamis olucaksin

“Kriz sizin kafanızda var”

Yazan: Arif cerıt

Yorum: Gulmeyın başkan yok demeyin kriz bunu yasayan biliyor bence kriz sizin kafanızda yok

4 firmaya haksız kazanç cezası!

Yazan: Isa karaoz

Yorum: Firmaların isimlerinide vermeleri gerekiyor.Vatandaş ona göre tepkisini göstersin.

Yazan: abdullah turk

Yorum: baskan olabılırsın ama ınsan olamamıssın zabıtalara baskı yaparak neyın pesındesın abının hatrı olmasa coktan yıktırırdım o duvarı sen buyuklerımı dua et once ınsan olmak lazım

Yazan: asi

Yorum: *Darbe gecesi şeyhin olduğu iddia edilen “Fazlı Kerem Hoca” denilen zatın dağ başındaki evine kaçtığın doğru mu?

Yazan: Emre

Yorum: Yollarda site inşaatı yapanların arabaları, tuğlaları, biriketleri, iş makinaları, kumları, vs... araçların gelişi güzel iki taraflı park etmeleri netiesinde mahalle sakinleri yoldan geçemez durumda. artık belediyeden nasıl bir imtiyaz kopardılarsa..geçen gün uyku tutmadı.dolaşayım dedim, aklıma yedi yıldız geldi, dolaştım aradım bi tane bile yıldız göremedim.sonra arabam devrildi sandım. meğerse selin sürüklediği inşaat malzemeleri yolda birikinti yapmış, bende üstünden geçmişim.

KENT REHBERİ