KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Yarının tıbbı için GTÜ ÇALIŞIYOR
Yarının tıbbı için GTÜ ÇALIŞIYOR
Güncel
Hanifi Surun
30 Kasım 2017 Perşembe 10:57
  • 998
  • 0

Yarının tıbbı için GTÜ ÇALIŞIYOR

Sağlık alanında yeniliklerin konuşulduğu ‘Health 4.0 Sağlıkta Yenilikler Kongresine’ Gebze Teknik Üniversitesi katkı sağladı.

Okan Üniversitesi ev sahipliğinde Hilton İstanbul Bosphorus’ta düzenlenen Health 4.0 Sağlıkta Yenilikler Kongresi, farklı sektörler ve disiplinlerden 500’ e yakın sağlık çalışanı ve araştırmacısını misafir etti.

 

Kongrede ayrıca AR/VR, Yapay Zeka, biyoteknolojik ilaçlar, kök hücre teknolojileri, sağlık turizmi, cGMP üretim, biyogirişimcilik, tıbbi cihazlar, robotik cerrahi gibi çok çeşitli konular ele alındı. Gebze Teknik Üniversitesi akademisyenleri Health 4.0 Sağlıkta Yenilikler Kongresinde bilim kurulu üyeliği ve katılımcı olarak yer aldı.

 

PROF. DR. IŞIL AKSAN KURNAZ KONFERANS VERDİ

 

GTÜ Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü, aynı zamanda Health 4.0 Kongresi Bilim Kurulu üyesi ve GTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Işıl Aksan Kurnaz ise kongrede “Sağlık Biyoteknolojisi-Rekombinant İlaçlar, Genom Düzenleme ve Rejeneratif Terapiler” başlıklı bir konferans verdi.

 

Dünyada Biyoteknoloji, gen terapisi ve kök hücre teknolojilerinin tarihsel gelişimini ve Türkiye’de bulunduğumuz aşamayı ortaya koyan Prof. Kurnaz, biyoteknolojide çağı yakalamanın ve daha önce hayal edilmeyeni hayal edebilmenin ancak eşitlikçi ve disiplinlerarası yaklaşımlarla mümkün olabileceğini vurguladı.

 

BİYOTEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜNÜ ANLATILDI

 

Kurnaz, Sağlık Biyoteknolojisi ve GTU Biyoteknoloji Enstitüsünün yarının tıbbı için yaptığı çalışmalar ve öngörülen çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. Kongreye GTÜ Biyoteknoloji Enstitüsü’nden Prof. Dr. Fatma Yüksel, Ar. Gör. Başak Kandemir, Ar. Gör. Melis Savaşan Söğüt ve doktora öğrencisi Oya Arı Uyar katılım sağladı.

 

Health 4.0 Sağlıkta Yenilikler Kongresi’nde GTÜ’yü açılan standa GTÜ Biyoteknoloji Enstitüsü, GTÜ Teknoloji Transfer Ofisi ve GTÜ öğretim üyelerinin kurmuş olduğu Fizyosoft şirketi temsil etti.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ