Yarının tıbbı için GTÜ ÇALIŞIYOR
Yarının tıbbı için GTÜ ÇALIŞIYOR
Güncel
Hanifi Surun
30 Kasım 2017 Perşembe 10:57
  • 853
  • 0

Yarının tıbbı için GTÜ ÇALIŞIYOR

Sağlık alanında yeniliklerin konuşulduğu ‘Health 4.0 Sağlıkta Yenilikler Kongresine’ Gebze Teknik Üniversitesi katkı sağladı.

Okan Üniversitesi ev sahipliğinde Hilton İstanbul Bosphorus’ta düzenlenen Health 4.0 Sağlıkta Yenilikler Kongresi, farklı sektörler ve disiplinlerden 500’ e yakın sağlık çalışanı ve araştırmacısını misafir etti.

 

Kongrede ayrıca AR/VR, Yapay Zeka, biyoteknolojik ilaçlar, kök hücre teknolojileri, sağlık turizmi, cGMP üretim, biyogirişimcilik, tıbbi cihazlar, robotik cerrahi gibi çok çeşitli konular ele alındı. Gebze Teknik Üniversitesi akademisyenleri Health 4.0 Sağlıkta Yenilikler Kongresinde bilim kurulu üyeliği ve katılımcı olarak yer aldı.

 

PROF. DR. IŞIL AKSAN KURNAZ KONFERANS VERDİ

 

GTÜ Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü, aynı zamanda Health 4.0 Kongresi Bilim Kurulu üyesi ve GTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Işıl Aksan Kurnaz ise kongrede “Sağlık Biyoteknolojisi-Rekombinant İlaçlar, Genom Düzenleme ve Rejeneratif Terapiler” başlıklı bir konferans verdi.

 

Dünyada Biyoteknoloji, gen terapisi ve kök hücre teknolojilerinin tarihsel gelişimini ve Türkiye’de bulunduğumuz aşamayı ortaya koyan Prof. Kurnaz, biyoteknolojide çağı yakalamanın ve daha önce hayal edilmeyeni hayal edebilmenin ancak eşitlikçi ve disiplinlerarası yaklaşımlarla mümkün olabileceğini vurguladı.

 

BİYOTEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜNÜ ANLATILDI

 

Kurnaz, Sağlık Biyoteknolojisi ve GTU Biyoteknoloji Enstitüsünün yarının tıbbı için yaptığı çalışmalar ve öngörülen çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. Kongreye GTÜ Biyoteknoloji Enstitüsü’nden Prof. Dr. Fatma Yüksel, Ar. Gör. Başak Kandemir, Ar. Gör. Melis Savaşan Söğüt ve doktora öğrencisi Oya Arı Uyar katılım sağladı.

 

Health 4.0 Sağlıkta Yenilikler Kongresi’nde GTÜ’yü açılan standa GTÜ Biyoteknoloji Enstitüsü, GTÜ Teknoloji Transfer Ofisi ve GTÜ öğretim üyelerinin kurmuş olduğu Fizyosoft şirketi temsil etti.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

41 Burda çalışanları isyan etti!

Yazan: 41 avm çalışanı

Yorum: Ben oranın çalışanlarından birisiyim. Sesimizi duyurun lütfen paramıza zamda vermiyorlar çalışmazsak tazminatsız kocayacağız

Bedelli askerlikte son durum

Yazan: Vatandaş

Yorum: Bence iyi miktar

Boğulanların sayısı artıyor. 193 kişi boğulma tehlikesi geçirdi  

Yazan: Yüzücü

Yorum: Buyuksehir ekiplerini tanitacagina ilk önce bedava yüzme kürsü açsın. Her yaz kocaeli de aynı sey.

Meteoroloji uyardı. Dolu ve hortum oluşabilir

Yazan: Merve erbas

Yorum: Yarın yine otoparklar dolar. Izmit in her yerini sel basar.

Körfeze 120 bin liralık proje!

Yazan: Korfezli

Yorum: Körfezin her yeri çöp içinde. Ilk buna cozum

Hürriyet’ten o şoföre destek ziyareti

Yazan: İZMİTLİ

Yorum: yaşlı amca belliki rahatsız... doğrusunu yapmış şoför arkadaşımız... bayan yolcu açısından doğru olan buydu... ancak bu tür davranışların kapalı, sakallı, şalvarlı, sarıklı vb. yurttaşlarımızada yapıldığında aynı tepki ile karşılık verilmesi gerekir. bu ülke özgürse eğer ne açık giyinenin nede kapalı giyinenin birbirine hakaret hakkı yok. nedense açık birine birşey söylendiğinde herkez özgürlükçü, dindar birine söylenince burası iran mı oluyor. yuhhhh

Yine elektrik kesintisi Yine Sedaş

Yazan: vatandaş

Yorum: Özelleştirince böyle oldu, Zamlar ile ilgilide bir haber bekliyoruzz

Bekçilerden güvenlik uygulaması: 1 şüpheli şahıs yakalandı

Yazan: Vatandaş

Yorum: 80 lere döndük. Bu nedir arkadaş artık her vatandaşın yanına bir tane kolluk gücü verirler.

CHP’den 9 kişi İnce için imza verdi

Yazan: Zeynep sonmez

Yorum: Çoğunluğun eski başkan olması da manidar.

Yine elektrik kesintisi Yine Sedaş

Yazan: Songül Cihan

Yorum: Bacım yapiyosun da bu haberleri takan yok. Açlık sınırı olmuş bilmem kaç. Bu milletin suyunu kes yine akillanmaz

KENT REHBERİ