KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Yaş: 10 Festival: 10
Yaş: 10 Festival: 10
Güncel
Aktan Uslu
11 Haziran 2019 Salı 09:41
  • 1552
  • 0

Yaş: 10 Festival: 10

Gebze’de kurulu Atlas Dans, 10’ncu kuruluş yılında 10’ncu halk oyunları festivaline imza attı.

2009 yılında kurulan ve Gebze’nin Hacı Halil Mahallesi’ndeki yerinde faaliyetlerini sürdüren Atlas Dans, 10’ncu yılında 10’ncu Geleneksel Halk Oyunları Festivali’nde döktürdü. Sinan Tokoğlu’nun yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Atlas Dans’ın bu yıl 10’ncu kez tekrarladığı festivale Darıca sahilindeki Amfi Tiyatro ev sahipliği yaptı. Atlas Dans’ta eğitim gören kursiyerlerin velilerinin büyük ilgi gösterdiği etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

BARIŞ VE KARDEŞLİĞE KATKI

Günün anlam ve önemi üzerine konuşma Atlas Dans Yönetim Kurulu Başkanvekili Hakan Durmuşoğlu adına Ebru Ulu tarafından yapıldı. Ebru Ulu özetle geride kalan 10 yılda çağdaş sahne sanatları ile evrensel barış ve kardeşliğe katkıda bulunduklarını söyledi. Program arasında Darıca İlçe Emniyet Müdürü Tufan Aksoy ile Atlas Dans eğitmenlerine plaket verilirken Darıca Aşıklar Şairler Derneği Başkanı Mustafa Özdemir şiir okudu.

HER YÖREDEN

İki saati aşkın süren programda Atlas Dans Merkezi toplulukları ile birlikte Fırtına Kızlar, Darıca Namık Kemal İlkokulu, Gebze Eşrefbey İlkokulu, Darıca Aslan Çimento İlkokulu, Gebze Mehmet Alp Tiryakioğlu İlkokulu, Çayırova İstiklal Ortaokulu’ndan Atlas Dans eğitmenlerinin çalıştırdığı topluluklar yurdumuzun dört bir tarafından oyunları başarıyla sahneledi. Program sertifika töreni ile sona erdi.

DİĞER HABERLER

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ