KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Yaş: 10 Festival: 10
Yaş: 10 Festival: 10
Güncel
Aktan Uslu
11 Haziran 2019 Salı 09:41
  • 1190
  • 0

Yaş: 10 Festival: 10

Gebze’de kurulu Atlas Dans, 10’ncu kuruluş yılında 10’ncu halk oyunları festivaline imza attı.

2009 yılında kurulan ve Gebze’nin Hacı Halil Mahallesi’ndeki yerinde faaliyetlerini sürdüren Atlas Dans, 10’ncu yılında 10’ncu Geleneksel Halk Oyunları Festivali’nde döktürdü. Sinan Tokoğlu’nun yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Atlas Dans’ın bu yıl 10’ncu kez tekrarladığı festivale Darıca sahilindeki Amfi Tiyatro ev sahipliği yaptı. Atlas Dans’ta eğitim gören kursiyerlerin velilerinin büyük ilgi gösterdiği etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

BARIŞ VE KARDEŞLİĞE KATKI

Günün anlam ve önemi üzerine konuşma Atlas Dans Yönetim Kurulu Başkanvekili Hakan Durmuşoğlu adına Ebru Ulu tarafından yapıldı. Ebru Ulu özetle geride kalan 10 yılda çağdaş sahne sanatları ile evrensel barış ve kardeşliğe katkıda bulunduklarını söyledi. Program arasında Darıca İlçe Emniyet Müdürü Tufan Aksoy ile Atlas Dans eğitmenlerine plaket verilirken Darıca Aşıklar Şairler Derneği Başkanı Mustafa Özdemir şiir okudu.

HER YÖREDEN

İki saati aşkın süren programda Atlas Dans Merkezi toplulukları ile birlikte Fırtına Kızlar, Darıca Namık Kemal İlkokulu, Gebze Eşrefbey İlkokulu, Darıca Aslan Çimento İlkokulu, Gebze Mehmet Alp Tiryakioğlu İlkokulu, Çayırova İstiklal Ortaokulu’ndan Atlas Dans eğitmenlerinin çalıştırdığı topluluklar yurdumuzun dört bir tarafından oyunları başarıyla sahneledi. Program sertifika töreni ile sona erdi.

DİĞER HABERLER

Koruma altında ki kuşlar için yuvalar bırakıldı

Koruma altında ki kuşlar için yuvalar bırakıldı

Körfez İlçe  Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, Kaymakamlık Hizmet Binası çevresinde yaşayan ve yaz ayları ile birlikte yavruları çıkmaya başlayan, koruma altında k Kırlangıçlar başta olmak üzere kuşların korunması ve rahatlıkla yuva bulmaları için çamlık alana yuvalar bırakıldı. Kaymakamlık Hizmet Binası’nın Doğusunda yer alan çamlık alana bırakılan yuvaların, yabani hayatın önemli bir parçası olan kuşların üremesi ve korunmasında önemli rol oynayacağı açıklandı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ