KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Çavdar’dan Anayasa pakedine RED geldi
Çavdar’dan Anayasa pakedine RED geldi
Siyaset
09 Nisan 2010 Cuma 15:54
  • 874
  • 2

Çavdar’dan Anayasa pakedine RED geldi

AKP’nin gerçekleştirdiği bütün yasa tekliflerinin reddedildiğini söyleyen MHP İl Başkanı Ruhi Çavdar, iktidarın samimiyetine inanmadığı için pakede red oyu kullanacağını söyledi

MHP İl Başkanı Ruhi Çavdar yine AKP`yi eleştiri bombardımanına tuttu. Önceki akşam düzenlenen il yönetim kurulu haftalık toplantısı öncesi açıklamalarda bulunan Çavdar bu hafta gündemine Anayasa pakedini aldı. Çavdar, konuyla ilgili şöyle konuştu; “AKP hükümeti daha önce 40 tane yasa değişikliğine gitti. Anayasa Mahkemesi tarafından hepsi iptal oldu. Bunların samimiyetlerine inanmadığım için değişikliğe destek vermiyoruz.

İPTAL EDİLEN DAVALAR
‘Mayınlı araziyi elaleme verelim` yasası çıkardılar, Anayasa Mahkemesi iptal etti. ‘YÖK kadrolarına kimi istersek, onu alırız` yönetmeliği çıkardılar yine mahkeme iptal etti. ‘Maaşlı çalışanlar kümesteki yolunacak kazdır, bunların gelir vergisini artıralım` dediler, ‘orman arazileri boş boş duruyor, oralara otel kurulsun` kararı aldılar, ‘Çiftçilik belgesi olmuş olmamış hiç önemli değil, ben kafama göre kime istiyorsam ona tarımsal destek vereyim` dediler, ‘Erkek yapıyorsa çapkınlık, kadın yapıyorsa zinadır` yasası çıkardılar, Anayasa Mahkemesi ve Danıştay bunları da iptal etti. Daha niye uğraşıyorlar” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ