KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Yazar Sunay Akın Atatürk’ü anlattı
Yazar Sunay Akın Atatürk’ü anlattı
Güncel
11 Kasım 2010 Perşembe 13:58
  • 1521
  • 1

Yazar Sunay Akın Atatürk’ü anlattı

Ünlü yazar Sunay Akın, TÜPRAŞ’ın organize ettiği ‘Atatürk’ü Anma Etkinliği’ne katılarak, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün bilinmeyen yönlerini anlattı

TÜPRAŞ, Atatürk`ün aramızdan ayrılışının 72`inci ölüm yıldönümü nedeniyle önceki akşam anma töreni düzenledi. İlk olarak verilen kokteylle birlikte Atatürk fotoğraflarının bulunduğu sergiyi gezen TÜPRAŞ çalışanları ardından da ünlü yazar Sunay Akın`ın söyleşisini izledi. Etkinlikte TÜPRAŞ Genel Müdürü Yavuz Erkut ve eşi Saniye Hanım, TÜPRAŞ Rafineri Müdürü Mesut İlter ve eşi, TÜPRAŞ yöneticileri, çalışanları ve aileleri hazır bulundu.
 

ATATÜRKÇÜLÜK
Oldukça samimi bir ortamda gerçekleştirilen kokteyl sonrası törene geçildi. Etkinlikte söz alan rafineri müdürü Mesut İlter,
Atatürkçülüğün bir yaşam tarzı olduğunu belirtti. İlter, “İnsanlık bilim ve teknolojideki gelişmeleri evrensel değerler ve toplumsal yaşam biçimleriyle bağdaştırdığı ölçüde ilerleme kaydetmiştir. Mustafa Kemal, Cumhuriyet`i kurduktan sonra gerçek kurtuluşun teknoloji ve bilimin ışığında ekonomik bağımsızlıktan geçtiğini görmüş ve batının teknolojisini göz ardı etmemiştir” dedi.
 

KİTAP OKUYUN!
İlter`in konuşmasından sonra sahneye çıkan Sunay Akın yaptığı Atatürk sunumuyla davetlileri adeta büyüledi. Atatürk ve Cumhuriyet döneminin bilinmeyen yönlerinin anlatıldığı sunumu etkili bir dille gerçekleştiren Sunay Akın, kitap okumanın önemini de vurguladı. Yoğun katılımın sağlandığı sunumda Akın, yaptığı araştırmaların sonuçlarını da TÜPRAŞ çalışanlarıyla paylaştı. Gece sonunda katkılarından dolayı çiçek takdim edilen Sunay Akın`ı TÜPRAŞ`lılar ayakta alkışladı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ