KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Yelda Pişkin, unutulan canlılar için barınak istedi
Yelda Pişkin, unutulan canlılar için barınak istedi
Güncel
Aktan Uslu
06 Temmuz 2019 Cumartesi 11:59
  • 3215
  • 0

Yelda Pişkin, unutulan canlılar için barınak istedi

CHP Körfez Belediye Meclis Üyesi Yelda Pişkin, daha önce gündeme gelen ancak yarım kalan kedi ve köpeklerle ilgili çalışmalara yeni bir boyut kazandıran önergelerini meclise verdi.

Verilen önergelerle, ilçede parkların belirli noktalarına kedi ve köpek barınak evleri, yemek yiyebilecekleri konteynırlar konulmasını talep eden Yelda Pişkin, unutulan insan dostları için zor hayat koşullarında destek beklediklerini ifade etti.

Yelda Pişkinin verdiği önergelerde, parklarda belirli noktalara kedi ve köpek evlerinin konulması, bunların peridiyodik aralıklarla bakımlarının yapılması, mama konulacak küçük konteynır türü sistemlerle de beslenmelerinin sağlanması talep edildi.

Yelda Pişkin, daha önce de gündeme gelen ve kısıtlı alanlarla kalıp, unutulan çalışmalara hız verilmesiyle bu hayvanların daha iyi koşullarda hayatlarını sürdürebileceklerini ifade etti. Bu arada, yapımı bina olarak tamamlanan ve itfaiye yanında yer alan hayvan barınağı ve bakım evinin de durumunu soran Yelda Pişkin, bir an önce faaliyete geçirilmesini beklediklerini ifade etti.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ