KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Yemekhaneyi boykot ettiler
Yemekhaneyi boykot ettiler
Güncel
16 Aralık 2010 Perşembe 15:46
  • 1661
  • 0

Yemekhaneyi boykot ettiler

KOÜ Anıtpark Kampüsü’nün yemekhanesinde çıkan yemeklerin hem pahalı hem de sağlıksız olduğunu belirten öğrenciler boykot kararı aldı

Kocaeli Üniversitesi`nde öğrenim gören öğrenciler yemekhanelerin pahalılığı ve kalitesizliğini gerekçe göstererek eylem yaptı. Öğrenci Kollektifleri adıyla yaklaşık 20 üniversitelinin katıldığı eylemde yemekhane boykot edildi.
Boykot kararından önce konuyla ilgili anket yaptıklarını belirten Öğrenci Kollektifleri adına konuşma yapan Merve Ulusoy şu ifadeleri kullandı; “Yemekhanedeki niteliksiz ve sağlıksız yemeklere ve yüksek fiyatlara karşı bir haftadır yaptığımız anketimiz sonuçlandı.
 

KALİTESİZ VE PAHALI
Ankete göre Anıtpark öğrencilerinin yaklaşık yüzde 93`ü yemekhane ve kantin fiyatlarından memnun değil. Yüzde 75`i yemekleri niteliksiz ve sağlıksız buluyor. Biz de bunları bugünden itibaren, yemekhanede yemek yemeyerek boykot ediyoruz. Yemekler iyileşene kadar da bu eylemimiz devam edecek.” Grup daha sonra “Yolunacak kaz değil öğrenciyiz”, ve “müşteri değil öğrenciyiz” gibi sloganlar attı. Öğrenciler daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ