KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Kütüphaneler Haftası Karamürsel’de kutlandı
Kütüphaneler Haftası Karamürsel’de kutlandı
Güncel
01 Nisan 2010 Perşembe 14:43
  • 862
  • 0

Kütüphaneler Haftası Karamürsel’de kutlandı

Karamürsel İlçe Halk Kütüphanesi ve 4 Temmuz İlköğretim Okulu Kütüphaneler Haftası’nı kutladı

30 Mart–5 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kütüphaneler Haftası, Karamürsel İlçe Halk Kütüphanesi ve 4 Temmuz İlköğretim Okulu işbirliğiyle kutlandı. Karamürsel İlçe Halk Kütüphanesi`nde gerçekleştirilen kutlama programına Karamürsel Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İlçe Milli Müdürü Necati Çimen daire ve okul müdürleri ile öğrenciler katıldı.

AYDINLIĞA ÇIKARIR
Kütüphane haftası kutlama programı saygı duruşunda bulunulması ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra halk kütüphanesi müdür vekili Muzaffer Akalp günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirerek, şunları söyledi: “Kitaplar bilgiyi, hem insanlar arasında hem de nesiller arasında yayan çok önemli iletişim araçlarıdır. Okumak, insanı karanlıktan aydınlığa çıkarır. İnsanın bilgisini artırır, konuşma dili zenginleşir.

10 BİN 500 KİTAP
Kütüphaneler kitapların derlenip, tasniflenip, okuyucunun hizmetine sunulduğu, elektronik iletişim araçlarını kullanıcılarla buluşturan mekanlardır. Kütüphanemizde, 10 bin 500 adet kitap, 4 adet ulusal ve yerel gazete, dergiler, 5 adet bilgisayar bulunuyor. Haftanın 5 günü okuyucularımıza hizmet veriyoruz.” Kütüphane Müdür Vekili Akalp`in konuşmasının ardından 4 Temmuz İlköğretim Okulu öğrencileri Kütüphaneler Haftasıyla ilgili şiir, monolog, skeç ve slayt gösterileri gerçekleştirdi.

ÖDÜLLER VERİLDİ
Programın sonunda, yıl boyunca en çok kitap okuyan yetişkinlere ve öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Büyükler katogorisinde en çok kitap okuyan Zeliha Seferoğlu, Fulya Şahbaz ve Elif Azaklı`ya ödülleri Karamürsel Kaymakamı Celik Ateşoğlu tarafından takdim edilirken, küçükler katogorisinde ise en çok kitap okuyan Sümeyye Başaran, Efe Pak ve Dilara Seray Erman`a ödülleri Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım tarafından verildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ