KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Yeni bir cazibe merkezi
Yeni bir cazibe merkezi
Güncel
29 Eylül 2010 Çarşamba 23:24
  • 725
  • 1

Yeni bir cazibe merkezi

Büyükşehir belediyesi, Derince ve Körfez'de yeni bir cazibe merkezi haline gelecek Kaşkaldere Vadisi projesini tanıttı

 Büyükşehir Belediyesi, Derince`deki Çınarlıdere ve Çenedere`den sonra, bölgede gerçekleştireceği en önemli ve en kapsamlı çalışmalardan  biri olan Kaşkaldere Vadisi Projesi`nin startını verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`nun kısa süre önce bölgede  Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan ve Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar`la yaptığı değerlendirmenin ardından iş makineleri  çalışmaya başladı. Karaosmanoğlu, bölgede incelemelerde bulunarak, 480 dönümlük alanı engebeli araziye aldırmadan 3 saat boyunca  karış karış dolaştı. 

 
 
480 DÖNÜM ALANI YÜRÜDÜ
İlçe belediye başkanları Pehlivan ve Alemdar`ın yanı sıra başkan Karaosmanoğlu`na, başkan danışmanı Ömer Polat, genel sekreter yardımcısı Ercan Yazıcı, fen işleri daire başkanı Tahir Akman, park ve bahçeler müdürü Cenan Turan ile yetkililer eşlik etti. Karaosmanoğlu, Kaşkaldere`nin Derince 60 Evler ile Körfez 95 Evler arasında yer alan sahil mevkiinden Yenikent`e kadar olan kısım boyunca yürüdü. Yaklaşık 3 saat süren inceleme gezisi boyunca engebeli araziye aldırış etmeden 480 dönümlük alanı karış karış dolaşan Karaosmanoğlu, yapılacak çalışmaları yerinde gördü.
 
 
 
YENİ BİR CAZİBE MERKEZİ
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, proje bazında başkanlar Alemdar ve Pehlivan`la da görüş alışverişinde bulundu. Derince ile Körfez ilçelerinin sınırını oluşturan ve üst kesimlerden başlayarak sahile kadar yaklaşık 4 kilometrelik bir uzunluğa sahip olan Kaşkaldere, yapılacak çalışmalarla rekreasyon alanına dönüştürülecek. Yaklaşık 480 dönümlük bir alanı kapsayacak çalışma dahilinde 4 kilometrelik yürüyüş ve koşu yolu, çocuk oyun grupları, piknik alanları, çeşmeler, oturma alanları, fitness alanları, barbeküler, aydınlatma ve ahşap köprüler yapılacak. 
 
 
 
AYRI GÜZELLİK KATACAK
Kaşkaldere Vadisi`ni yeşillendirip, ormanlık hale getireceklerini ve doğal ortama uygun bir proje oluşturacaklarını söyleyen başkan Karaosmanoğlu, dere boyunca yürürken Körfez ve Derince taraflarında oturan vatandaşlarla da sohbet etti. Karaosmanoğlu`ndan yapılacak projeyle ilgili bilgi alan vatandaşlar çok memnun kaldı, çocuklar ise neşeli çığlıklar atarak mutluluklarını oryaya koydu. Çalışmalarla ilgili vatandaşların da fikir, öneri ve görüşlerini alan Karaosmanoğlu, “Kaşkaldere Vadisi güzel bir yaşam alanı olacak, Derince ve Körfez`e ayrı bir güzellik katacak” şeklinde konuştu. 
 
 
 
2 YIL İÇERİSİNDE BİTECEK
Vatandaşlardan Kaşkaldere`nin Derince ile Körfez tarafında kalan bölümlerinde şu anda mezbelelik durumda bulunan yerlerin fotoğraflarını çekmelerini isteyen Karaosmanoğlu, “1,5-2 yıl sonra buraları tanıyamayacaksınız. Yapacağımız çalışmalarla ortaya çok güzel bir yaşam alanı çıkacak. Körfez ve Derince ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız hizmetlerin en güzeline layıktır” ifadelerini kullandı. Başkanlar Yunus Pehlivan ile Aziz Alemdar da, Karaosmanoğlu`na Kaşkaldere Vadisi Projesi`nin yanı sıra Derince ve Körfez ilçeye olan katkıları nedeniyle teşekkür etti.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ