KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Yeni Büyükşehir Yasası köy muhtarlarına anlatıldı
Yeni Büyükşehir Yasası köy muhtarlarına anlatıldı
Güncel
28 Aralık 2012 Cuma 14:19
  • 1210
  • 0

Yeni Büyükşehir Yasası köy muhtarlarına anlatıldı

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, mahalle statüsüne dönüştürülen ilçedeki 10 köyün muhtarı ile bir araya gelerek yeni büyükşehir yasası hakkında bilgi verdi

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, 13 ilde büyükşehir belediyesi ve 26 ilçe kurulması ile bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılmasına ilişkin 6360 sayılı kanun ile ilgili bilgilendirmede bulunmak için önceki akşam belediye toplantı salonunda, Kartepe İlçesi`nde mahalle statüsüne dönüşen köy muhtarları ile bir araya geldi. Kartepe`nin köy muhtarları ile yapılan toplantıda, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık beraberinde yardımcıları Mehmet Filiz ile Bali Holat ve Yazı İşleri Müdürü Mesut Şişman ile bilgilendirmede bulundu.

 
KAYGILAR GİDERİLDİ
Yeni yasa ile mahalle muhtarlığı statüsüne kavuşan köy muhtarlarından, sahip oldukları envanterlerin çıkartılması da istenen toplantıda muhtarlar, yürürlüğe giren kanunun muhtarlıklara getirdikleri ile ilgili merak ettikleri konulara da cevap buldular. Her platformda muhtarları belediyenin birer organı olarak gördüğünü belirten Başkan Karabalık şunları söyledi: “Yeni yasanın yürürlüğe girmesi ile muhtarlarımızın merak içine oldukları pek çok kaygı da düzenlemelerle giderilmiştir. 
 
MUHTARLARIMIZIN YANINDAYIZ
Muhtarlıklarımıza pek çok kolaylıklar ve hizmet sürekliliğini sağlayacak getirileri olan bu kanunun maddelerinin bir kısmı seçimlerle, bir kısmı da yasanın yayım tarihi ile yürürlüğe girecektir. Biz belediye olarak her zaman olduğu gibi bu geçiş sürecinde de muhtarlarımızın yanında yer alacağız. Her konuda kendilerine gereken kolaylığı ve bilgilendirmeyi vermeye devam edeceğiz. Bu geçiş sürecini hep birlikte başarılı bir şekilde gerçekleştireceğiz.” 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ