KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7728 TL
  • 6.3865 TL
  • 7.0504 TL
Kocaeli Zirve
19 Mayıs’ta ilk kez alan gösteri yapılacak
19 Mayıs’ta ilk kez alan gösteri yapılacak
Güncel
16 Nisan 2010 Cuma 15:10
  • 893
  • 0

19 Mayıs’ta ilk kez alan gösteri yapılacak

19 Mayıs İl Kutlama Komitesi önemli kararlar aldı; 19 Mayıs gece kutlanacak ve öncesinde gençlik yürüyüşü gerçekleştirilecek, her okulun halk oyunları ekibi ise alanlarda gösteri yapacak

Kocaeli Valiliği 19 Mayıs İl Kutlama Komitesi vali yardımcısı Mustafa Günü başkanlığında toplandı. Kutlama komitesi yaptığı toplantıda, önemli kararlar aldı.  Gece kutlanacak bayram öncesinde, ilk kez geniş katılımlı gençlik yürüyüşü düzenlenecek, ayrıca her okulun halk oyunları ekibi, kent alanı gösterisi yapacak.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, müdür yardımcısı Hayati Aydın, Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal Daire Başkan Yardımcısı Nebi Güdük, halkla ilişkiler müdürü Mehmet Kesen, Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Semerci, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Avni Yıldırım, İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Hatice Doğancı, İl Emniyet Şube Müdürü İlhami Çiftçi, İl Sağlık Müdürlüğü`nden Dr. Ayfer Öz,  İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürü Mustafa Ertürk katıldı.

BİZİM KOCAELİ`YE TEŞEKKÜR
19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı`yla ilgili sunumun yapıldığı toplantıda, il koordinatörü Enver Karayel, bayramlar koordinatörü Gürhan Öztürk, 19 Mayıs Komite Başkanı Yüksel Çalkuç ve komite üyesi Göhan Abayhan da hazır bulundu. Koordinatör Gürhan Öztürk, sinevizyon eşliğinde komiteye  bayram sırasında yapılan hareketler, kullanılan müzikler ve aksesurlar hakkında bilgi verdi. Vali  yardımcısı Mustafa Güni,  gece yapılacak kutlamalarda, bayramın huzur ve güven içinde geçmesi için talimatlar verdi  ve her bayram gibi, bu bayramın da Atatürk`e ve onun çizgisinde yetişen gençlere yakışan bir bayram olmasını istedi. Güni ayrıca, bayram proğramında yer alan Liseler Arası Müzik yarışmasıyla ilgili gençleri teşvik eden Bizim Kocaeli Gazetesi`ne teşekkür etti.

NEVZAT İSPİRLİ`DEN 2 ÖNERİ
İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, bayram kutlamalarında yapılan kule gösterisinin önemine değinerek, en üstteki öğrencinin görevinin çok önemli olduğunu  ve bu öğrencinin Atatürk`ün bir sözünü söylemesi veya güzel bir söz taşıması konusunda da görevlilere talimat verdi. Ayrıca İspirli`nin komiteye sunduğu iki öneri kabul edildi. İspirli önerisinde, gençlik yürüyüşünün yapılmasını ve şehir merkezindeki bir alanda halkın da onları izlemesi adına her okulun folklör ekiplerinin gün boyu gösteri yapmasını teklif etti. Komite teklifi kabul etti ve yer olarak da İzmit Belediyesi`nin  A ve B blokları arasındaki alan seçildi. Komite genel provaların, 17 Mayıs günü saat 19.00`da İsmetpaşa Stadı`nda yapılacağını belirtti.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ