KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Yeni itfaiyeciler belli oldu
Yeni itfaiyeciler belli oldu
Güncel
06 Kasım 2010 Cumartesi 12:20
  • 2897
  • 4

Yeni itfaiyeciler belli oldu

İtfaiye eri alım sınavı sonuçlandı. Kocaeli İtfaiyesi’nde 6’sı bayan olmak üzere toplam 75 kişi istihdam edilecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından İtfaiye Daire Başkanlığı`nda istihdam edilmek üzere 1–5 Kasım tarihleri arasında yapılan itfaiye eri alım sınavı sonuçlandı. 225 kişinin çağrıldığı sınava 19 kişi gelmezken, dayanıklılık testi ve sözlü mülakatta ter döken 206 adaydan 75 kişi asil olarak sınavı kazandı. Adaylar içinden 7`si lise ve dengi, 4`ü önlisans ve 7`si de lisans mezunu olmak üzere toplam 18 kişi yedek aday olarak belirlendi. İtfaiyecilik Meslek Yüksek Okulu mezunu 11 adaydan 7`si asil olarak sınavı kazanırken yedek aday gösterilmedi. Sınav komisyonu, sınav ilanının 7. maddesi gereği 3 asil adayı lise ve lisans mezunları arasından seçti. Yedek adaylar sınavı kazanan 75 kişiden giriş işlemlerini yapmayanların yerine alınacak.

KAZANANLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

GEREKLİ OLAN BELGELER
İtfaiye eri alım sınavında başarı gösteren adaylara atanabilmeleri için evraklarını hangi tarihte teslim etmeleri yazılı olarak adreslerine tebliğ edilecek. Evrakların son teslim tarihinin 25 Kasım Perşembe günü mesai bitimine kadar olduğu açıklandı. Sınav sonuçları adayların adreslerine gönderilmeye başladı. Atanacak adaylar; son bir ay içerisinde alınmış sabıka kaydı, son üç ay içerisinde alınmış tam teşekküllü sağlık raporu, SGK`dan alınmış herhangi bir maaş almadığına dair belge, erkekler için askerlik durum belgesi, noter tasdikli diploma sureti, Vakıflar Bankası İzmit Şubesi`nden kendi adına açılmış hesap numarası ve 6 adet vesikalık fotoğrafla başvurularını yapacak.
 

KADROSUNU GÜÇLENDİRİYOR
Bu arada Türkiye`nin en büyük itfaiyeleri arasında yer alan Kocaeli İtfaiyesi hem kadro hem de teknik teçhizat bakımından kadrosunu güçlendiriyor. Geçtiğimiz yıl 200 itfaiye erini kadrosuna katan Kocaeli İtfaiyesi yeni alımlarla birlikte son iki yılda 275 kişiyi kadrosuna dâhil etmiş olacak. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ihaleyle de Kocaeli İtfaiyesi 2`si teleskopik merdivenli 3`ü çok amaçlı 5 adet itfaiye aracını bünyesine katacak. Öte yandan Kocaeli İtfaiyesi hem yurt içi hem de yurt dışından gelen itfaiyecileri eğiten bir kurum haline geldi. Bu kapsamda Kocaeli İtfaiyesi, Türkiye`nin değişik yerlerinden gelen itfaiye erlerini eğitiyor. Temmuz ayında gerçekleştirilen eğitimlerde itfaiyecilere 750 derecede simülasyonlu eğitim verilirken sertifika töreninde eğitim için gelen 19 itfaiye erine her biri 1000 TL olan itfaiye teçhizatı hediye edilmişti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ