KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Yeni Türk Ticaret Kanunu ucube çıktı
Yeni Türk Ticaret Kanunu ucube çıktı
Güncel
11 Aralık 2012 Salı 15:09
  • 1071
  • 1

Yeni Türk Ticaret Kanunu ucube çıktı

KSMMMO Başkan Yardımcısı Ali Odabaş, çıkan yeni Türk Ticaret Kanunu’nun beklentilerini karşılamadığını ve kanunun bir ucube olduğunu söyledi

Kocaeli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (KSMMMO)`nın aralık ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya oda başkanı Ender Şenol sağlık sorunları nedeniyle katılmazken İŞKUR İl Müdürü Öztekin Kaşukci toplantıya katılarak muhasebeci ve mali müşavirlere iş sağlığı ile iş güvenliği konusunda bilgi verdi. Saygı duruşuyla başlayan KSMMMO aralık ayı meclis toplantısında ilk sözü oda başkan yardımcısı Ali Odabaş aldı. 

 
BEKLENTİLERİMİZ VARDI
Yeni kanunu değerlendiren Odabaş, “15 yıllık beklentimiz gerçekleşti ve Türk Ticaret Kanunu değişti. Büyük beklentilerimiz vardı. Maalesef kanunun hazırlanmasında sermaye, kara para, baskın çıktı ve önümüze bir kanun yerine ucube geldi. Önceden tek patronumuz Maliye Bakanlığı idi. Şimdilerde patronlarımız Maliye Bakanlığı, Sosyal Güvenlik kurumu ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı oldu” dedi.
 
SIK BİR ARAYA GELİNMELİ
Ali Odabaş`ın konuşmasının ardından KSMMMO toplantısına katılan İŞKUR İl Müdürü Öztekin Kaşukci, iş sağlığı ve iş güvenliği konusunda bir sunum yaptı. KSMMMO`nun İŞKUR`un iş yükünü hafifleten en yakın mesai arkadaşı olduğunu söyleyen Kaşukci, iki kurumun senede en az dört defa bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunması gerektiğini ifade etti. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ