KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Yeni yılda yeni Focus
Yeni yılda yeni Focus
Güncel
23 Aralık 2010 Perşembe 14:28
  • 1697
  • 0

Yeni yılda yeni Focus

Ford, önümüzdeki yılın başında piyasaya sunulacak olan yeni Focus'ların iç mekanında geri dönüştürülmüş pamuk kullanıyor

Çevre dostu malzeme kullanımı konusunda hassasiyet gösteren Ford, yeni Focus'ların iç mekanında döşeme kaplamaları ve ses izolasyonunda geri dönüştürülmüş kot pantolon malzemesi kullanıyor. Önümüzdeki yılın başlarında çıkacak olan Focus`ta, iç mekan sessizliği için kullanılan döşeme kaplamaları ve ses emici malzemeler gibi alanlarda geri dönüştürülmüş pamuklara yer veriliyor. Böylece bir yandan atıkların çöp sahalarına gitmesi önlenirken, diğer taraftan da işlenmemiş malzeme kullanımı da azaltılmış oluyor. Ford'un dünya çapında en iyi mühendis ve tasarımcılarının oluşturduğu, ileri teknolojiye sahip, düşük yakıt tüketim değeri sunan Yeni Focus; Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika'daki Ford fabrikalarında üretilecek.

ÇEVRE DOSTU ÇÖZÜMLER

Ford ayrıca, çevreye verilen zararı azaltmak amaçlı küresel sürdürülebilirlik stratejisinin bir parçası olan “Az kullan, yeniden kullan ve geri dönüştür” anlayışının bir yansıması olarak çalışmalarını dünya çapında hızlandırmayı amaçlıyor. Bu sürecin devamında Ford, son yıllarda yastık minderlerinde soyadan üretilmiş sünger, gövde altı sistemlerinde geri dönüştürülmüş reçine, koltuk döşemelerinde geri dönüştürülmüş iplikler ve iç mekan parçalarında doğal-fiber plastik gibi metal olmayan biyolojik bazlı malzemeler kullanmaya da başladı. Bir otomobilde kullanılan geri dönüşümlü kot pantolon miktarı ise firma tarafından bir çift orta beden kot pantolona denk olarak açıklandı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ