KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Yerken eğlendiler
Yerken eğlendiler
Güncel
14 Aralık 2012 Cuma 13:27
  • 680
  • 0

Yerken eğlendiler

Öğrencilere yerli ürün tüketilmesinin aşılanması için her yıl okullarda gerçekleştirilen Yerli Malı Haftası’nda Körfez’deki öğrenciler hem yedi hem eğlendi

Her yıl 12-18 Aralık tarihlerinde kutlanan ve yerli tüketimin bilinçli olarak artırılmasını hedefleyen Yerli Malı Haftası başladı. Hafta süresince tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve yerli malı kullanmanın önemi vurgulanır. Bu kapsamda öğrencilerin yerli malı tüketimi konusunda duyarlı hale gelmesi için okullarda düzenlenen Yerli Malı Haftası Körfez`deki öğrencileri kaynaştırdı. Öğretmenler öğrencilerine; tutum, yatırım ve Türk malları hakkında çeşitli bilgiler de verdi.

 
YEMEK YEDİLER
Öğrenci velileri tarafından evlerde hazırlanan birbirinden leziz yemeklerin yendiği kutlamaların ilki Körfez Mimar Sinan İlkokulu 1/D sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Ayşegül Kiremitçi kontrolünde yapıldı. Velilerin getirdiği birbirinden güzel yiyecekleri yiyen öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Yapılan eğlenceden veliler, öğrenciler, okul idaresi ve öğretmenler oldukça memnun kaldı.
 
BİLİNÇLENDİRDİLER
Körfez`in güzide eğitim kuruluşlarından biri olan Özel Kumlu Kreş ve Gündüz Bakımevi de öğrencilerin her yönden bilinçlendirmek için yerli malı etkinliği düzenledi. Öğrenciler, öğretmenler, idareciler ile veliler, günün anlam ve önemine uygun bir program düzenledi, minik öğrencilerin yerli malıyla ilgili bilgilendirilmesi sağlandı. Yapılan etkinlikten, veliler oldukça memnun olduklarını dile getirirken, kurum yetkilileri ise kendilerine teslim edilen öğrencilerin her yönden eğitilmesi için ellerinden gelen her türlü çalışmayı yapacaklarını söyledi.
 
BÜYÜK BAŞARI
Öte yandan minik öğrencilerin anlamlı bir hafta kutladığı günde Mimar Sinan İlkokulu`nun ‘U-6 Buz Hokeyi Öğrencileri` katıldıkları turnuvada şampiyonluk alarak herkjese örnek oldu. Derince Spor Salonu`nda gerçekleşen Kocaeli Çocuk Hokey Festivali U-6 Ligi`nde rakiplerini büyük bir farkla yenen Mimar Sinan İlkokulu öğrencileri kazandıkları şampiyonluk kupasını okullarında büyük coşkuyla kutladı. 
 
KUPAYI ALDILAR
Beden eğitimi öğretmenlerinde ve aynı zamanda çocuk hokeyi koçu olan Berrin Barral, öğrencilerini kutlayarak haklı bir şampiyonluk elde ettiklerini belirtti. Minikler kazandıkları kupayı okul müdür yardımcısı Volkan Çarıklıya hediye etti. Öğrencilerinin başarısıyla gurur duyan Çarıklı, öğrencilerin bu başarısından duyduğu memnuniyeti dile getirerek hepsine teşekkür etti`.  
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ