KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Yetki davası itiraza takıldı
Yetki davası itiraza takıldı
Güncel
06 Aralık 2012 Perşembe 13:22
  • 2862
  • 16

Yetki davası itiraza takıldı

Yetki davası, Hizmet-İş Sendikası’nın bilirkişi raporuna itiraz etmesi nedeniyle yine ertelendi

Büyükşehir Belediyesi ve İSU`da yetkinin belirlenmesi için Belediye-İş Sendikası tarafından açılan yetki davasının görülmesine devam edildi. Kocaeli 5. İş Mahkemesi`nde görülen davaya Hizmet-İş Şube Başkanı İdris Ersoy, Belediye-İş Şube Başkanı Sedat Küçük ile sendikaya bağlı üyeler katıldı. Davanın görülmesinde Belediye-İş Sendikası avukatı Nesrin Gülten Aktaş, Levent Balcı, bakanlık avukatı Zekeriya Halil, belediye adına avukat Evren Akçay ve Hizmet-İş Sendikası avukatı Hüseyin Öz katıldı. 


BİLİRKİŞİYE İTİRAZ

Mahkemede Hizmet-İş Sendikası`nın avukatı ve Büyükşehir Belediyesi`nin avukatı bilirkişi raporuna sundukları dilekçeyle itiraz etti. Belediye-İş Sendikası`nın avukatları savunmalarında itiraz nedenlerini bilirkişi raporunun açıkladığını ifade etti. Hizmet-İş Sendikası avukatı Hüseyin Öz ise “İtirazımız hala devam etmektedir. Dosyanın en az iki farklı üniversitenin hukuk fakültesi öğretim üyelerinden oluşan tarafsız 3 kişilik bilirkişi heyetinin incelemesi için Ankara Nöbetçi İş Mahkemesi`ne gönderilmesini talep ediyoruz” dedi.  


15 OCAK`A ERTELENDİ
Hizmet-İş Sendikası avukatı Öz ayrıca, ek bilirkişi raporuna itiraz için de süre istedi. Mahkeme bunun üzerine istenen yeni bilirkişi raporunu davanın geldiği aşama ve davanın daha fazla uzamaması için ret ederken, Büyükşehir Belediyesi`nden Nazmiye Keskin, Ali Şahin, Çetin Kenar ve Erol Temel`in dosyalarının istenmesine, avukatlara istenen sürenin verilmesine karar vererek mahkemenin 15 Ocak tarihine ertelenmesine karar verdi. Davada önümüzdeki celse karar çıkması bekleniliyor.    

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ