KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Yılbaşı hindiniz Özsar’dan
Yılbaşı hindiniz Özsar’dan
Güncel
26 Aralık 2012 Çarşamba 12:02
  • 2619
  • 0

Yılbaşı hindiniz Özsar’dan

Her zaman farklı lezzetlerle yanınızda olan Özsar Kasap ve Steak House, yılbaşı sofralarının geleneksel yemeği yılbaşı hindisiyle eğlencenize renk katacak
Kocaeli`nin önemli işletmelerinden Özsar, İzmit Yenişehir Mahallesi Demokrasi Bulvarı`nda Özsar Kasap Steak House adıyla açtığı 7. şubesinde yeniliklerine yenilik katıyor. Özsar Kasap Steak House, yeni yıla girerken yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi olan yılbaşı hindisiyle sizlere unutulmaz bir lezzet sunacak. Yılbaşı hindinizi, ister evinize sipariş edebilir ya da Özsar Kasap Steak House gelerek ud ve ney eşliğinde gecenin tadını çıkarabilirsiniz. 
 
ÖZEL BİR PİLAV
Yeni yıl sofralarının geleneksel yemeği yılbaşı hindisi, Özsar Kasap Steak House`un tecrübeli şefi Kenan Morca tarafından, kestaneli iç pilav ve özel sosuyla hazırlanıyor. Usta Morca tarafından hazırlanan kestaneli, dolmalık fıstıklı, kuş üzümlü ve Özsar`a ait tereyağıyla yapılan iç pilav, özenle hindinin iç kısmına yerleştiriliyor. Pilav sonrasında şef Morca, önceden temizlenen ve pilavla hazırlanan bütün hindiyi daha lezzetli bir hale getiriyor. 
 
TERBİYE EDİLİYOR
Hindi; bal, soya sosu, tereyağı, az miktarda domates salçası, limon kabukları ve baharatla daha güzel kızarması ve farklı lezzet katması için terbiye ediliyor. Sonrasında fırın poşetine yerleştirilen yılbaşı hindisi, yavaş yavaş 1 buçuk saat boyunca pişmeye bırakılıyor. Yılbaşı hindisi piştikten sonra ister tüm haliyle, ister servis tabaklarına yerleştirerek sunulabiliyor.
 
İSTER ÇİĞ İSTER HAZIR
10 kişiyi doyurabilecek büyüklükte olan yılbaşı hindisini sipariş etmek yada yerinde yemek için erken rezervasyon şart. Yılbaşını hindisiz geçirmek istemeyenler, çiğ ya da pişmiş haliyle yılbaşı hindilerini Özsar Kasap Steak House`dan temin edebilir. Pişmiş hindi 100 TL iken çiğ hindinin kilosu ise 12,75 TL. Sipariş verdiğiniz taktirde işletme hindinizi evinize kadar getirecek.
 
UD VE NEY EŞLİĞİNDE
Yılbaşı gecesinde menülerinde değişikliğe de giden Özsar Kasap Steak House, hindileri Kandıra`daki hindi üretim çiftliğinden temin ediyor. Gecede öte yandan yılbaşı hindisini tamamlayan birbirinden farklı mezeler de sofranızda yer alacak. Yılbaşı gecesi saat 00.30`a kadar açık olan Özsar Kasap Steak House`da aynı zamanda ney ve ud da size eşlik edecek. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ