KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Yılbaşı yaklaştı umutlar arttı
Yılbaşı yaklaştı umutlar arttı
Güncel
21 Kasım 2010 Pazar 12:50
  • 1473
  • 1

Yılbaşı yaklaştı umutlar arttı

Yılbaşı yaklaştıkça umutlar da artıyor. Milli Piyango bileti almaya gelenler, biletlerin 29 Kasım’da satışa sunulacağını öğrenince diğer şans oyunlarına yöneliyor

Her yıl en büyük ikramiyeyi veren Milli Piyango, bu sene de vereceği ikramiye bedeliyle bir çok kişinin hayal kurmasını sağladı. ‘Ya tutarsa` umuduyla geçtiğimiz seneler gibi bu yıl da vatandaşlar bilet gişelerine akın etti. Fakat biletlerin 29 Kasım`dan itibaren satışa çıkacağını öğrenenler, diğer şans oyunlarını denedi. Özellikle sekiz hafta üst üste devreden Süper Loto büyük ilgi gördü.
 

BEŞ KURUŞ VERMİYOR
Biz de vatadaşın şanslı rakamların tuttuğu taktirde gerçekleştirmek istediği hayalini sorduk. Herkesin farklı farklı düşleri var. Kimisi dünya turuna çıkmayı hayal ederken, bazıları ise yatırım yapıp işşizlere istihdam sağlamayı düşünüyor. Huzurevi ve çocuk esirgeme kurumuna yardım etmeyi düşünen bazı kişiler gibi sadece parayı kendisinin harcıyacağını, kimseye beş kuruş vermeyeceğini belirtenler de var. İşte umudunu şans oyunlarına bağlayanların düşünceleri;


BİZİM DE EMİNE ABLAMIZ VAR


 

İstanbullular`ın yılbaşı biletleri için vazgeçilmez adresi Nimet Abla gişesi bir çok kişinin hayal kurmasını sağlıyor. İlimizde de emine Abla, bu görevi üstleniyor.


HAYALLERİMİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİM
Nilüfer Koçaş (Ev hanımı): Bu hafta sayısal loto oynuyorum. Yılbaşı özel çekilişi için de mutlaka bilet alacağım. Büyük ikramiye bana çıkarsa, bugüne kadar hayalini kurduğum ama yapamadığım bir çok şeyi gerçekleştireceğim. Ayrıca yardıma muhtaç kimselere de el uzatmak istiyorum.

UMUTLUYUM
Abdülkadir Aktaş (Güvenlik görevlisi): Maddi durumum kötü. Bütçe daraldıkça  şans oyunlarına umut bağlıyorum. Huzurlu ve rahat bir yaşam sürmek istiyorum. Büyük ikramiye bana çıkarsa hayatımı değiştireceğim.

TATİLE ÇIKARIM
Mehmet Namlıoğlu (Emekli) : Büyük ikramiye bana çıkarsa ev ve araba almak istiyorum. Uzun, konforlu bir tatile çıkmak istiyorum. Şans yüzüme gülerse yurtdışına tatile gitmek isterim.
 

BURS VERECEĞİM
Ahmet Çelebi (Serbest Meslek) : Krizden sonra çok insan işsiz kaldı. Bugün memleketteki sıkıntıların çoğu işsizlikten kaynaklanıyor. Şans oyunlarını tutturursam işsiz insanlara istihdam sağlamak istiyorum. Eğitimin en önemli husus olduğuna inanıyorum. Büyük ikramiye bana çıkarsa, kendini geliştirmek isteyen ve ihtiyacı olan öğrencilere burs vereceğim.

KİMSEYE PARA VERMEM
Çetin Genç (Emekli): Herkes bir yalan söylüyor. Ben yalan söylemeyeceğim. Büyük ikramiye bana çıkarsa kimseye beş kuruş para vermem. Tüm parayı kendim için harcarım. Hep bir karavan hayali kurmuştum. Büyük bir karavan alırım, en yakın arkadaşımla bir daha dönmemek üzere dünya turuna çıkarım.

OĞLUMU OKUTACAĞIM
Baran Demirbaş (Emekli) Ne zaman Emine Abla Gişesi`nden oynasam ufak tefek paralar kazanıyorum. Burası benim şanslı yerim. Herkes gibi benim de hayallerim var. Büyük ikramiye bana çıkarsa, öncelikle çocuk esirgeme kurumuna ve huzurevlerine yardım edeceğim. Üniversitede okuyan bir oğlum var. Paranın bir kısmını onun geleceği için harcayacağım. Son olarak da kendime bir araba almak istiyorum.
 

BÜYÜK İKRAMİYE VERDİK
Nejat Toy (Büfe Neco`nun sahibi) : Yılbaşı özel çekilişi biletleri 29 Kasım Pazartesi satışa sunulacak olmasına rağmen şimdiden gişedeki kalabalık arttı. 31 Aralık 2010'da yapılacak yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye 35 milyon TL olacak. Neco Büfe`de geçtiğimiz yılbaşında sayısalda 1.3 milyon TL ikramiye çıktı. Bizim sattığımız sayısal biletlerine daha önce de 250 bin ve 300 bin TL`lik ikramiyeler isabet etmişti. Bu miktarlar vatandaşın umutlarını arttırıyor.

MERAKLILAR ARTIYOR
Metin Çilingir (Emine Abla Gişesi`nin sahibi) : Geçen sene Milli Piyango`da 1 trilyon ikramiye verdik. İkramiye arttıkça şans oyunları meraklıları da artıyor. İnsanlar büyük paraların peşinde. Günümüzün en büyük sorunlarından biri maddiyat. Geçim sıkıntısı problemi şans oyunlarına olan ilgiyi artırıyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ