KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Yılbaşında minibüsler gece 2'ye kadar çalışacak
Yılbaşında minibüsler gece 2'ye kadar çalışacak
Güncel
31 Aralık 2010 Cuma 08:32
  • 1196
  • 0

Yılbaşında minibüsler gece 2'ye kadar çalışacak

Yeni yılın sorunsuz geçmesi için İl Emniyet Müdürlüğü, Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanlığı ve itfaiye bir takım özel tedbirler aldı. UKOME minibüslerin gece saat 02.00'ye kadar çalışacağını açıkladı

Bugün saatler 00.00`ı gösterdiğinde 2010 yılını geride bırakıp 2011`i karşılayacağız. Bu saatlerde eğlence mekanlarında, yollarda ya da evlerinde yılbaşını kutlayan vatandaşların kavgasız, kazasız ve sorunsuz yılbaşı geçirmesi için başta İl Emniyet Müdürlüğü olmak üzere itfaiye ve UKOME ekipleri gerekli önlemler aldı. Gece boyunca çalışacak emniyet güçleri ve itfaiye ekipleri her türlü soruna karşı hazırda beklerken, UKOME saat 02.00`ye kadar çalışacak.

EMNİYET ÖNLEMLERİ ARTTI

İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur önlemlerin artırılarak ana artellerde, AVM`lerde ve hassas bölgelerde pazar sabaha kadar emniyet ekiplerinin görev yapacağını söyledi. Vatandaşların yeni yılı huzurlu geçirmeleri ve eğlenceyi üzüntüye dönüştürmemek için trafik kurallarına, trafik işaretlerine ve işaretçilerin ikazlarına titizle uyulmasını beklediklerini de belirten Çalkavur, vatandaşlardan da hassasiyet bekledi.

İTFAİYE NÖBETTE
Sabaha kadar nöbet tutacak diğere ekipler ise Büyükşehir İtfaiye Müdürlüğü olacak. Nöbetçi ekipler her zaman olduğu gibi acil durumlara karşı 24 saat hazırda bekleyecek. Kocaeli genelinde 130 itfaiyeci 12 ilçede sabaha kadar olası kaza ve yangınlara karşı nöbet tutacak. UKOME de yılbaşı için bazı tedbirler aldı. Buna göre otobüs kooperatifleri bu gece 02.00`ye kadar çalışacak. Öte yandan 60 Evler-Terminal hattında sabaha kadar ana artellerden geçecek 4 otobüs hizmet verecek.  444 11 41 Alo Ulaşım Hattı da 24 saat görev yapacak. Tüm ilçelerin ana artellerinde denetim ekipleri saat 00.30`a kadar çalışırken, zabıtayla koordineli çalışmak için nöbetçi ekipler de hazırda bekleyecek.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ