KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Yıldız: Koah’dan ölüm 3. sırada
Yıldız: Koah’dan ölüm 3. sırada
Güncel
14 Kasım 2012 Çarşamba 12:31
  • 1339
  • 0

Yıldız: Koah’dan ölüm 3. sırada

Koah hastalığındaki en önemli etkenin sigara olduğunu belirten Prof. Dr. Yıldız, Koah hastalığının en çok ölümün görüldüğü hastalıklar arasında 3. sırada olduğunu söyledi

Dünya Koah Günü nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü`nde basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısına İl Sağlık Müdürü Şeref Kasımoğlu, İl Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Melih Kaştı, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Füsun Yıldız, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Şube Müdürü Selim Yüksel, Gelişim Şube Müdürü Asuman Gerçek ile sağlık müdür yardımcısı Suat Şeyhun katıldı. 

 
BİLE BİLE ÖLÜM
İl Sağlık Müdürü Şeref Kasımoğlu özellikle Koah rahatsızlığının sigara içilen kişilerde görüldüğünüm ifade etti. Halk Sağlığı Müdürü Melih Kaştı ise sigara içilmesinin bile bile ölüm olduğunu söyleyerek, “Şuan 3-4 yaşlarındaki çocuk bile sigaranın zararlarını biliyor” diye konuştu. Son olarak ise, KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Füsun Yıldız söz aldı. 
 
EN FAZLA ÖLÜM 
Yıldız, “Koah hastalığındaki en önemli etken sigara kullanımı. Koah hastalığı en çok ölümün görüldüğü hastalıklar arasında 3. sırada. Sigarayı bırakmak için hiçbir zaman geç değil. Hatta bir Koah`lı hastamız olan Nuri Değirmenci dernek kurdu. Birçok insan Koah hastası olduğu bile bilmiyor. Bu nedenle mutlaka sigara içenler, öksürük ve balgamı olanlar mutlaka bir hekime başvursunlar. Zararın neresinden dönülürse kardır” diye konuştu. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ