KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
ROMATEM’in hastanesi yakında açılıyor
ROMATEM’in hastanesi yakında açılıyor
Güncel
14 Nisan 2010 Çarşamba 14:11
  • 2133
  • 0

ROMATEM’in hastanesi yakında açılıyor

ROMATEM, Yahya Kaptan’da bölgenin ilk yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesini açıyor. 50 yataklı hastane bu ayın sonunda hizmete girecek

2006 yılından bu yana Kocaeli halkına ayakta tedavi hizmeti veren, Murat Özlen`in genel müdürü olduğu ROMATEM Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, bölgemizin ilk yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesini açıyor. Cedit Mahallesi Turan Güneş Caddesi üzerinde, Kocaeli Devlet Hastanesi`nin karşısında 4 yıldır hizmet veren ROMATEM, Yahya Kaptan batı girişi Ergün Köncü Sokak`ta, Özel Seymen Koleji`nin karşısında kurduğu 50 yataklı hastaneyi bu ay sonunda faaliyete geçiriyor. İşletme koordinatörü Sevim Taşkelek, hastanenin bölgedeki tek yataklı fizik tedavi merkezi olacağını söyledi.

50 YATAK VAR
Gerek ilimizde gerekse bölgemizde rehabilitasyon hastasının yatakta tedavi göreceği bir yer olmadığını söyleyen Taşkelek, “Bu ihtiyacı karşılamak için 5 ay önce inşaatına başladığımız hastanenin yapımını tamamladık ve ay sonunda hizmete açacağız. Merkezimize gelen hastalarımızdan yataklı hastane konusunda çok fazla talep aldık. Biz de sadece bölgemizde değil, Türkiye`de yıllardır yaşanan yataklı hastane sorununu gözardı edemedik. Ay sonunda açılacak hastanemizde 50 adet lüks yatağın yanı sıra 4 adet VIP odası bulunuyor. Uzman kadromuz ve modern teknolojik cihazlarla donatılan hastanemizde günde 500 hastamız ayakta tedavi görecek” dedi.

OBEZİTE TEDAVİSİ
Yoğun bakım ünitesinin de bulunacağı hastanede diyetisyen, nörolog, ortopedist ve dahiliye uzmanlarının da görev yapacağını belirten Taşkelek, “Aynı zamanda obezite tedavisi için egzersiz programı yeni hastanemizde yer alacak. Obizete tedavisi gören sigortalı hastalarımızdan 10 seans için 25 TL alacağız. Ayakta tedavi yaptığımız mevcut merkezimizde ise bel, boyun, omuz ve diz ağrısı, inme (felç) rehabilitasyonu, ameliyat öncesi ya da sonrası ortopedik rehabilitasyon, kemik erimesi tedavisi, tenisçi dirseği, tapuk dikeni tedavisi, serabral palsi ve sipina bifida rehabilitasyonu devam ediyor” diye konuştu.

FELÇLİLERE ÖNCELİK
4 bin 200 metrekarelik alan üzerine kurulan hastanede 100 personelin görev yapacağını ve 5 fizik tedavi uzmanın hizmet vereceğini ifade eden Taşkelek, şöyle devam etti: “Hastanemizi açmamızdaki en büyük amaç özellikle felçli hastaları hayata bağlamak. Rehabilitasyon tedavisiyle hastalar günlük ihtiyaçlarının en azından bir kısmını yerine getirebilecek. Mevcut hastanemizdeki en büyük eksiklik kafeteryamızdı, bu eksikliği yeni hastanemizde gidereceğiz. Hastalarımız tedaviden sonra kafeteryamızda dinlenme fırsatı bulacak. Hastanemizin 60 araçlık otoparkı da mevcut.”

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ