KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
AKP zenginlere hizmet ediyor
AKP zenginlere hizmet ediyor
Siyaset
13 Nisan 2010 Salı 13:14
  • 2904
  • 15

AKP zenginlere hizmet ediyor

MHP İl Başkanı Ruhi Çavdar, Zeki Aygün’ün ‘Ekonomik sıkıntı içerisinde olan insanlarla siyaset yapılmaz” sözlerini değerlendirerek, “AKP zenginlere hizmet ediyor” dedi

MHP İl Teşkilatı`nın haftalık yönetim kurulu toplantısı parti binasında yapıldı. Toplantı öncesinde basına açıklamalarda bulunan MHP İl Başkanı Ruhi Çavdar, AKP İl Başkanı Zeki Aygün`ün yerel bir gazeteye verdiği röportajı değerlendirdi. Aygün`ün açıklamalarının AKP`nin zihniyetini ortaya koyduğunu belirten Çavdar, ‘AKP zenginlere hizmet ediyor” dedi. Karaosmanoğlu`nun “Kimse benden iş istemesin” şeklindeki açıklamalarına da değinen Çavdar, “Vatandaş işi onlardan istemeyecek de benden mi isteyecek” diye sordu.
 

KABUL EDİLEMEZ
Konuşmasına Aygün`ün yaptığı açıklamaların herkesi hayrete düşürdüğünü söyleyerek başlayan Çavdar, “Aygün`ün ‘Ekonomik sıkıntı içerisinde olan insanlarla siyaset yapılmaz. Aç sefil insanlarla siyaset yapılmaz. Siyaset paralı müteahhitlerle yapılır. Aç sefil insanlar yönetilenlerdir yönetme kabiliyetine sahip değillerdir` sözleri anlayışlarını alenen ortaya koymuştur. AKP`nin hizmet ettiği alan zenginlerdir. ‘Fakirler sadece makarna ve kömürle idare etsinler. Biz bu ülkeyi yönetiriz` anlayışını şahsiyetli, kişilikli hiç kimsenin kabul etmesi mümkün değildir” diye konuştu.
 

ANLAYIŞLARINI ORTAYA KOYUYOR
Çavdar, siyasi partilerin millete hizmet amacıyla var olduğunu hatırlatarak, “Siyasi partilerde oluşan yönetim milletimizin değerlerinden oluşan yönetimlerdir. Ancak AKP`de bu böyle değilmiş. AKP`deki ‘zenginler yönetir para kazanır, fakirler yönetilir, kendini yönetecekleri tespit eder. Sadece kendisine verilecek olan kömür ve gıda yardımlarıyla idare eder` anlayışı bunu ortaya koymaktadır. İnanıyorum ki AKP içerisindeki bazı kesimler Zeki Aygün`ün bu cümlesinden dolayı rahatsızlığını dile getirecektir” dedi.
 

AKP YORULDU
Eleştirilerine İbrahim Karaosmanoğlu`yla devam eden Çavdar şunları kaydetti; “Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ‘iş için kimse bana gelmesin` diye açıklama yapıyor. İnsanlarımız sorunlarını kendilerine anlattıkları zaman gerçek sorunlarla karşılaşıyorlar. Çözüm üretmekte aciz durumda kaldıkları için bu açıklamalar yapılıyor. Yolsuzluk, yoksulluk karşısında AKP yorulmuştur.
 

İHALE PEŞİNDE KOŞUYORLAR
AKP içerisinde yer alanların geçim sıkıntı diye bir sorunları yok bununla birlikte ihale peşinde koşmaktadırlar. Onları idare etmek ve yönetmek ne de olsa kolaydır. Kime hizmet etmek istedikleri yapılan açıklamalar neticesinde ortaya çıkmıştır. Vatandaş işi onlardan istemeyecek de benden mi isteyecek. Hangi partinin yetkilisine vatandaş gidecek. İstenilecek yer bellidir. AKP, 7 yıl sonra yorulmuş üstesinden gelemeyeceğini anlamıştır.”
 

KİMLER İŞE ALINDI?
Belediye kurumlarının şiştiğini belirten Çavdar, “Otobüs işletmelerinde son 2-3 ay içerisinde iş başı yapanlara dikkat etmek gerekiyor. Arkadaşlarımız tarafından yapılan çalışma neticesinde bazı isimler tespit edilmiştir. Tespit edilen isimlere bakıldığında kapısında domuzu eksik olmayan kişiler olduğu görülür. Şehir içerisinde hatlı arabası olan kişiler, belediyede görev almıştır. Aile olarak ekonomik durumları iyi olan kişiler belediyeye şoför olarak alınmıştır. Merak etmesin dar gelirli vatandaşımız AKP kalırsa önümüzdeki 100 yıl içerisinde işe girer” şeklinde konuştu.
 

DEFTERDARLIK GÖZ YUMUYOR
İl başkanı Çavdar, Antikkapı davası üzerine de değerlendirmelerde bulunarak, “Antikapı Restaurant A.Ş.`nin kıyı kenar çizgisi içinde olduğu yazılmış, bilindiği gibi anayasamızda ve kıyı kanununda kıyıların halka ve vatandaşa ait olduğu maddeleri hakim ve kıyıyı işgal edenlerin işgalden men edilmeleri ve yapının yıkılması gerektiği belirtilmiş. Antikkapı yeni hizmet binasının kaçak olduğu ispatlandığı halde Deftedarlık neden müdahele etmedi, suç duyurusunda bulunmadı. Ruhsatsız ve kaçak olan Antikkapı`ya göz yumulması midemizi bulandırmaktadır. Hadi bunu anladık ama arkadan yapılan bu ek bina nedir? Bu nereden çıktı. Vali ve Defterdarlık göz mü yumucak çok merak ediyorum. Bu konuda savcılığa suç duyurusunda bulunacağız” diye konuştu.
 

ARSA MAĞDURLARINA NE OLDU?
Son olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimatın arkasında durulmadığını belirten Çavdar, “Çayırova ilçesinde 1049 kişi mağdur edildi. Mağdur insanlar tarafından Başbakan Erdoğan`a tepkiler dile getirildi. Ancak olayın ardından bir ay geçirmesine rağmen bir sonuç elde edilemedi. Belediye başkanı tarafından 700 bin TL tutarında devlet imkanı kullanıldı. Her kişi için bireysel dosyalar açıldı. Vatandaşın sorunlarının çözülmesi gerekiyor AKP adım atmıyor” dedi. AKP İl Başkanı Zeki Aygün`ün ‘2011 seçimlerinde hedefimiz 9-2` açıklamasına Çavdar, “Canı yoğurt çeken mandayı cebinde taşır” karşılığını verdi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ