KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Yılmaz:CHP’nin bayrağını GÖKLERE ÇEKECEĞİZ
Yılmaz:CHP’nin bayrağını GÖKLERE ÇEKECEĞİZ
Güncel
Hanifi Surun
25 Kasım 2017 Cumartesi 15:34
  • 1108
  • 0

Yılmaz:CHP’nin bayrağını GÖKLERE ÇEKECEĞİZ

CHP Gebze İlçe Başkan adaylığını açıklayan Musa Yılmaz, “Hedefimiz CHP’sinin yereldeki bayrağını göndere çekmektir, yakalanacak sinerji ile genel merkez yönetimimizin ve sayın genel başkanımızın pozitif çalışmalarına katkı sunmaktır.” dedi.

CHP Gebze İlçe Örgütü’nün 10 Aralık’ta yapılacağı olağan ilçe kongresi için Musa Yılmaz ilçe başkanlığına adaylığını açıkladı. Musa Yılmaz bugün CHP Gebze ilçe binasında düzenlediği toplantıda adaylığını açıkladı.

 

CHP’li Musa Yılmaz’ın adaylık açıklamasına CHP Kocaeli Eski İl Başkanı Cihat Altunyuva, CHP Gebze Belediyesi Eski Başkanı Mehmet Emin Akın, CHP il yöneticisi Hikmet Koçoğlu, Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, ilçe gençlik kolları başkanı Esener Eşsiz, eski ilçe başkanı İsmet Kara, Özkan Koçak, Sedat Tatar, CHP Gebze İlçe Başkan adayları Musa Haydaroğlu ve Serdar Tüze ve çok sayıda partili katıldı.

 

GÜÇ ALMA DÖNEMİDİR

Toplantıda ilk olarak CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun bir konuşma yaparak, “Kongre süreçleri yenilenme ve güç alma dönemidir. Cumhuriyet tarihinin en önemli sürecini yaşıyoruz. Parti içi yarışının güç alma ve birlik içerisinde olmasını diliyorum.” dedi.

 

Dursun’un ardından CHP Gebze İlçe Başkan adayı Musa Yılmaz konuşmasını yaparak, “Ülkemizin içinde bulunduğu ve sürüklenmeye çalıştıkları teokratik karanlığı aydınlatmak için tüm parti emekçilerine büyük görevler düşmektedir. Eğitimden sağlığa, ekonomiden çalışma hayatına, spordan yaşam alanlarına, çevreye.

 

KENTİN SORUNLARINI ÇÖZMEMİŞTİR

Kısacası hayatın tüm alanlarında emperyalizmin ve yerel işbirlikçilerinin kuşatması altındaki yurdumuzda, yurtseverlere büyük görevler düşmektedir. Özellikle 16 Nisan anayasa referandumundan sonra OHAL ve KHK ile baskılanan kesimlerin sorunlarına çözüm bulabilmek için emek kenti olan Gebze’mizde ilgili kesimlerle sağlıklı ve sürdürülebilir bağlar kurmak, kurulmuş olan bağları daha da geliştirmek, bu kesimlerin sorunlarını ortaya çıkararak, çözmek siyasi partilerin görevidir. Yaklaşık 23 yıldır yerel yönetim erkine sahip olanlar, kentin sorunlarını çözmemiştir. Bırakın çözmeyi yeni yeni sorunlar eklemiştir.

 

HALKTAN YANA ÇÖZÜM

Sorunun çözümü tercih meselesinden geçer. Tercihlerinizi halktan yana yaparsanız sorunların çözümü kolaylaşır ve karşınıza mutlu bir halk kitlesi çıkar. Partimizin tercihi her zaman halktan yana olmuştur, tüm tüzük ve programları da bu güne kadar böyle oluşturulmuştur.

 

CHP’sinin geleneğinde olan katılımcı yönetim anlayışında, tüzük ve programı uygulayacak ve yürütecek kadrolar seçimle ve siz değerli delegasyonun tercihi ile iş başına gelmiştir. Bizde sizlerin desteği ile bu göreve talibiz. Hedefimiz CHP’sinin yereldeki bayrağını göndere çekmektir, yakalanacak sinerji ile genel merkez yönetimimizin ve sayın genel başkanımızın pozitif çalışmalarına katkı sunmaktır.

 

HERKESİN KATKISINI ALACAĞIZ

Özellikle adalet yürüyüşüyle ülkemizdeki korku dağları yerle bir edilmiştir. Bunun için 10 Aralık’ta sizlerin vereceği destek ile sandıktan biz çıkarsak, sonuçların açıklanması ile sandığı kapatacağız ve erkesi kucaklayacağız. Hazırladığımız ve hazırlayacağımız projelere, bize oy veren, vermeyen herkesi ortak edeceğiz. Herkesin katkısını alacağız.

 

Arkadaşlar sevgili partililerim sonuç itibari ile hedefe ulaşmak için partimizin tüm bireylerinin enerjisine ihtiyacımız var, üyelerimize düşen görev özveri ile çalışmak, çalışmak, çalışmaktır.   Yönetimlerin görevi ise bu çalışmaları planlamak ve koordine etmek ve parti tabanına yaymaktır.

 

KUVAY-I MİLLİYE RUHUNU HAREKETE GEÇİRECEĞİZ

İlçe yönetimimizle, il yöneticilerimizle, milletvekillerimiz ile kurultay delegelerimiz ile kadın ve gençlik kollarımız ile mahalle temsilcilerimiz ile belediye meclis üyelerimiz ile yerel basınımız ile oluşturulacak komisyonlarla, STK’larla, Sendikalarla demokratik kitle örgütleri ile kısaca tüm partililerimiz ile Gebze’de Kuvay-ı milliye ruhunu harekete geçirmeye talibiz.

 

Özellikle partimizin lokomatifi olduğuna inandığımız kadın kollarımız ve gençlik kollarımızın verimli çalışabilmeleri için gerekli tüm şartlar sağlanacaktır. İlçe kongreleri örgütün bütünleşmesi ve yeni bir ruh ortaya çıkarılması için yapıldığına inanıyorum. Bu kongrenin de partimize barış kardeşlik, bütünlük getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ