KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Yine çalışma yine mağduriyet
Yine çalışma yine mağduriyet
Güncel
08 Ekim 2012 Pazartesi 09:23
  • 3511
  • 5

Yine çalışma yine mağduriyet

İzmit’te Cumhuriyet ve Hürriyet Caddeleri’ndeki aylardır süren alt yapı çalışmalarının ardından şimdi de asfaltlama çalışmaları vatandaşı yine mağdur etti
Uzun süredir İzmit merkezinde, özellikle trafik akışının yoğun olduğu Cumhuriyet ve Hürriyet Caddesi`nde başta SEDAŞ olmak üzere birçok firma tarafından alt yapı çalışmaları yapıldı. Bu çalışmalar yalınca trafiği felç etmekle kalmadı, vatandaşı da yolundan alarak mağdur etti.
 
TAM BİTTİ DERKEN
SEDAŞ tarafından yazın başlayan ve aylardır süren alt yapı ve kazı çalışmaları tam tamamlandı derken, geçtiğimiz günlerde de SEDAŞ`ın işi bittikten sonra Turkcell`in Superonline firması kablo döşemek için kendi çalışmalarına başladı. Şehir merkezine hiç nefes aldırmadan devam eden bu çalışmaları şimdi ise asfaltlama çalışması takip ediyor. Delik deşik olan yolların yeniden eski halini alması için asfalt atma çalışmaları başladı.
 
CADDE TRAFİĞE KAPANDI
Bozulan yolların asfaltlanması için Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ihaleyi alan Simge Mat firması, ilk olarak Cumhuriyet Caddesi`ni trafiğe kapattı. Firma çalışanları tarafından Merkez Bankası`ndan Perşembe Pazarı alanına kadar olan asfalt tamamen kazınarak atıldı. Kazınan asfaltın ardından neredeyse 2 kilometrelik bir uzunlukta olan caddeye sıcak asfalt atma çalışmasına başlandı. Bu çalışmalar sürerken, öte yandan zabıta ve polis ekipleri yolu trafiğe kapattı ve gerekli önlemleri aldı.
 
ÇİLEDEN ÇIKARMAYA YETTİ
Okulların açılması ile birlikte şehrin çok yoğun olması nedeniyle vatandaşlar mecburen çalışmaların yapıldığı yoldan geçerken, yola giren kamyon ve araçların sesi ve karmaşası ise vatandaşı çileden çıkarmaya yetti. Cumhuriyet Caddesi`nde çalışmalar 4 gün daha devam edecek. Sonrasında ise Hürriyet Caddesi`ne asfalt atma çalışmaları başlayacak. Tarihi kesin olarak bilinmediği için yine vatandaşa önceden haber verilemeyecek.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ