KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Yine gözaltına alındılar
Yine gözaltına alındılar
Güncel
02 Aralık 2011 Cuma 14:11
  • 4297
  • 24

Yine gözaltına alındılar

Salı gününden beri çadır kurmak isteyen Dev-Genç’liler, öğlen saatlerinde üç ayrı noktada çadır kurdu. Yine polis gruplara müdahale ederken, 24 kişi gözaltına alındı

Geçtiğimiz salı günü ‘Füze Kalkanına Hayır` demek için çadır kurmak isteyen Dev-Genç üyeleri, 4 gündür aralıksız olarak polisin müdahalesine rağmen vazgeçmiyor. Üç günde 31 kişinin gözaltına alınıp ifadelerinin ardından savcılığın talimatıyla serbest bırakılmasının ardından yine çadır kurmak isteyen Dev-Genç`liler yine polis müdahalesiyle karşılaştı. Cumhuriyet Parkı, Acısu Parkı ve Sabri Yalım Parkı`nda çadır kuran eylemcilerden 24 kişi gözaltına alındı.
 

POLİS MÜDAHALE ETTİ
Acısu Parkı`nda bir araya gelen dernek üyesi Eren Yankı C., Cansu B., Serkan F., Hakan Y., Nilay K. ve Gamze Y.`ye parktaki vatandaşlar alkışlarıyla destek verirken, İzmit İlçe Emniyet Müdürü Güner Yılmaz gençleri uyardı. Uyarılara rağmen dağılmayan gençlere polis yine müdahale etti. Burada gözaltına alınan 6 kişi güvenlik şubesine teslim edildi. Aynı dakikalarda Cumhuriyet Parkı`nda çadır kurmak isteyen 6 Dev,-Genç`li ile Sabri Yalım Parkı`nda Mihraç B., Gizem K., Ceyda Ş., Ali Onur P., Erdem H. ve Esen M.`de gözaltına alındı.
 

TOPLAM 55 GÖZALTI
Toplam 18 kişinin gözaltına alınmasından 10 dakika sonra dernek üyelerinden Doğan T., Coştun O., Erdal Ç., Fırat K., Deniz Ö. ve Coşkun O. tekrar çadırlarla Sabri Yalım Parkı`na geldi. Çadırlarını açan ve slogan atan gençlere yine polis müdahale etti. Burada da gözaltına alınan 6 Dev-Genç üyesi, ifadeleri alınmak üzere güvenlik şubesine teslim edildi. Böylece 4 kez yapılan eylemlerde toplam 24 öğrenci gözaltına alınmış oldu. 4 gün içinde yapılan eylemler ve gözaltılar da ise toplam 55 kişiye kamu düzenini bozma, polise mukavemet ve polise hakaret gibi suçlardan işlem yapılmış oldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ