KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Yine İspet yine korku
Yine İspet yine korku
Güncel
24 Ekim 2012 Çarşamba 10:23
  • 1668
  • 0

Yine İspet yine korku

Çevre konusunda daha önceki yıllarda sabıkası bulunan İspet Petrokimya’da çıkan yangın Başiskeliler’i korkuttu
Başiskele ilçesi Kullar Mahmutpaşa Mahallesi Kanalboyu Cadddesi No:135 adresinde faaliyet gösteren İspet Petrokimya`da dün gece 23.30 sularında çıkan ufak çapta yangın, akıllara geçtiğimiz seneyi getirdi. Geçtiğimiz yıl aralık ayında aynı işletmede yoğun gaz salınımı meydana gelmiş, ardından çıkan yangın nedeniyle valilik tesisi kapatmıştı. 
 
BİR SÜRE KAPANDI
Matbaa mürekkebinin işlenmesi sırasında çevreye yoğun gaz salınımı nedeniyle fabrikaya 11 Aralık 2010`da itfaiye müdahale etmiş, 27 Aralık 2010`da ise aynı olayın tekrarlanmasının ardından işletme 3 Ocak 2011 itibariyle süresiz olarak kapatılmıştı. Bu yılın nisan ayında yeniden çalışmaya başlayan İspet Petrokimya`da meydana gelen olay akıllara geçtiğimiz kış aylarını getirdi. 
 
ELEKTRİK PANOSU
İtfaiye ekipleri İspet Petrokimya`dan aldıkları duman ihbarı sonrasında kısa sürede olay yerine ulaştı. Konuyla ilgili olarak çevre güvenliği alınması için polis ekiplerine de haber verildi. İtfaiye ekipleri tesisin depo bölümünde bir elektrik panosunda meydana geldiği öğrenilen arızadan kaynaklı çıkan dumana müdahale etti. Tesis çalışanlarının da destek verdiği soğutma ve söndürme çalışmaları kısa sürede sonuç verdi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ