KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Müdür Mehmet Pamuk olayında müfettişler de hakkını arayacak
Müdür Mehmet Pamuk olayında müfettişler de hakkını arayacak
Eğitim
12 Nisan 2010 Pazartesi 18:09
  • 2833
  • 12

Müdür Mehmet Pamuk olayında müfettişler de hakkını arayacak

Derince Bekir Sıtkı Özer İ.Ö.O. Müdürü Mehmet Pamuk’u soruşturan müfettişlerin, Türk Eğitim-Sen’in suç duyurusuna karşı hakkını arayacağı öğrenildi

Derince Bekir Sıtkı Özer İ.Ö.O. Mehmet Pamuk hakkındaki iddialarla ilgili geçtiğimiz hafta bir basın toplantısı düzenleyen Türk Eğitim-Sen, okul müdürü Mehmet Pamuk`a sahip çıkmıştı. Müdür Mehmet Pamuk`un girmesi gerek derslere girmeden resmi evrağa imza attığı tesbit edilmiş ve hakkındaki şikayetler üzerine okulda inceleme başlatılmıştı. Yapılan inceleme sonucunda suçu tespit edilen okul müdürü Mehmet Pamuk`un dosyası sonuçlanmadan, Türk Eğitim-Sen Başkanı Süleyman Pekin, ilköğretim müfettişlerinin yanlı davrandığı gerekçesiyle haklarında valiliğe suç duyurusunda bulunmuştu. Sendika başkanı Pekin ayrıca Başbakanlık ve Bakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığı`na da yasal başvuru hazırlığı içinde olduklarını belirtmişti.

MÜFETTİŞLER DE HAKKINI ARAYACAK
Olayla ilgili inceleme yapan İl Milli Eğitim Müdürlüğü, müdür Pamuk`la ilgili dosyayı geçtiğimiz hafta da  bekletirken, okul müdürünün ne tür bir ceza alacağı henüz belli olmadı. Türk Eğitim-Sen`in bu açıklamasından sonra ilköğretim müfettişleri, konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı. Ancak Türk Eğitim-Sen`in ilköğretim müfettişleri hakkında suç duyurusunda bulunmasından sonra, incelemeyi yapan müfettişlerin suçlamayı kabul etmediği ve sendikanın bu suçlamaları karşısında tekzip yayınlayacağı öğrenildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ