KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Yol çöktü, içine otobüs düştü
Yol çöktü, içine otobüs düştü
Güncel
10 Eylül 2009 Perşembe 08:43
  • 1418
  • 1

Yol çöktü, içine otobüs düştü

İzmit’in göbeğinde, Gültepe Mahallesi’nde asfalt yol çöktü, 200 metre uzunluğunda yarık oluştu, içine de bir yolcu otobüsü düştü

‘Avrupa kenti' ünvanına sahip olsa da bu kentte çok büyük bir alt yapı sorunu yaşanıyor. Hatta bu kentin alt yapısı yok. En küçük bir yağmurda bu kenti sel basıyor, yeni asfaltlanmış caddeler durup dururken patır patır patlıyor. İşte size bir örnek: Gültepe Mahallesi Beyhan Sokak'ta önceki akşam asfalt yol çöktü, Ahmet Gül yönetimindeki şehir içi halk otobüsü 200 metre uzunluğundaki yarığın içine düştü. Mahalle sakinlerinin çabası yetersiz kalınca, olay yerine bir vinç ve dozer getirildi.

4 SAATTE ÇIKARDILAR

Otobüs düştüğü çukurun içinden tam 4 saatte çıkarılabildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İSU ekiplerinin bundan bir ay önce kanalizasyon borularını değiştirdiğini, ardından yolun gelişigüzel asfaltlandığını söyleyen mahalle sakinleri, “Belediyeyi çok kez uyardık, ama dinlemediler' dedi. Öte yandan çökme nedeniyle borular patladı, civardaki evler susuz kaldı. İSU ekipleri uzunca bir süre sonra gelip boruları tamir etti, evlere yeniden su verilmeye başlandı. 
Zeliha YALÇIN
 


Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ