KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Yolda bulduğu yavru kediyi otobüse aldı
Yolda bulduğu yavru kediyi otobüse aldı
Güncel
Nabi Yazıcı
10 Ekim 2018 Çarşamba 15:00
  • 1480
  • 0

Yolda bulduğu yavru kediyi otobüse aldı

Vatandaşların sokak hayvanlarına karşı başlayan sevgi ve koruma davranışlarına bir yenisi daha eklendi.

İstanbul-Sinop arasında yolcu taşıyan ve Kocaelili bir otobüs firmasının şoförü, yolda gördüğü ve ezilmesinden korktuğu yavru kediyi aracına alarak korudu.

Sinop Boyabat’a kadar yavru kediyi otobüste yanından ayırmayan örnek şoför, bir karton kutu içine yavruyu koydu ve besledi.

Yolculuk boyunca şoförün yanından ayrılmayan ve gördüğü uygulamadan memnun olan yavru kediyi daha sonra sahiplenen şoför bakmak için evine götürdü.

Şoförün bu örnek davranışını çok beğenen yolcular resimleri çekerek yayınlanması için gönderdiler. Vatandaşlar yolculuk sonrasında da duyarlı şoföre teşekkür ederek ayrıldılar.

 

DİĞER HABERLER

Hurda araçta ÖTV indirimi artırıldı

Hurda araçta ÖTV indirimi artırıldı

16 yaş ve üzerindeki motorlu araçların ihraç edilmesi veya hurdaya çıkarılmasına bağlı olarak, aynı cins yeni bir aracın ilk alımında terkin edilecek ÖTV'nin üst sınırı 10 bin liradan 15 bin liraya yükseltildi. İndirim miktarları yeni aracın ÖTV matrahı 70 bin liraya kadar olanlarda 10 bin liradan 15 bin liraya çıkarıldı. Matrahı 70 bin lira ile 120 bin lira arasında olan araçlar için terkin edilecek ÖTV 12 bin lira oldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ