KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Yücel: Köylerimiz asla yalnız değildir
Yücel: Köylerimiz asla yalnız değildir
Güncel
21 Aralık 2012 Cuma 11:38
  • 838
  • 0

Yücel: Köylerimiz asla yalnız değildir

Saraylı Köyü’nü ziyaret eden AKP Gölcük İlçe Başkanı Yücel, Gölcük’e bağlı tüm köyleri ziyaret ettikleri belirterek, “Köylerimiz asla yalnız değildir” dedi
Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel ve ilçe heyeti, Köy ziyaret programları kapsamında Saraylı Köyü`nü ziyaret etti. Köy Muhtarı Rıfat Büyükbudak ve köy sakinleri tarafından karşılanan başkan Ellibeş, ilçe başkanı Yücel ve ilçe heyeti, köy kahvesinde bir toplantı gerçekleştirdiler. Başkan Sedat Yücel, köy ziyaretleri programının köylerdeki sorunların, sıkıntıların, halkın taleplerinin kayıt altına alınıp, bu konuların çözüm yollarının bulunması ve kısa sürede halledilecek olanların yapılması, diğer konuların da zaman içerisinde çözüme kavuşturulmasını kapsadığını belirtti.
 
SAĞLIKLI ÇALIŞMA
Yücel, Gölcük`e bağlı tüm köylerin ziyaret edilerek bu yönde sağlıklı bir çalışma yapıldığını belirterek, “ Köylerimiz asla yalnız değildir. Bu konuda Gölcük Belediye Başkanı`mızın sizlere her zaman yardımcı olduğunu, destek ve katkı sağladığını biliyoruz. Köy ziyaretlerimizde başkanımız da yer alarak direk belediyeyi ilgilendiren konularda bilgilendirme yaparak, sorunları dinleyerek, cevap vermekte ve sizleri bilgilendirmektedir” dedi.
 
GÖZDEN KAÇANLAR
Başkan Ellibeş ise “Köy ziyaretleri programını olumlu buluyorum. Sizlerle ayda bir mahalle ve köy muhtarları toplantısı yaparak bir araya geliyor, sorunlarınızı, sıkıntılarınızı, istek ve taleplerinizi dinliyor bilgi paylaşımı yapıyoruz. Zaman çok çabuk akıp gidiyor. Gözden kaçan konuların bu ziyaretlerde sizler tarafından aktarılmasıyla, bu konuda bizleri bilgilendirmiş oluyorsunuz. Gölcük`e bağlı tüm köylerimizi önemsiyoruz. Sizlere yardımcı olmak için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz” diye konuşutu. 
 
KÖYLÜLER MUTLU OLUYOR 
Köy ziyaretleri programının doğru bir proje olduğunu vurgulayan köy muhtarı Rıfat Büyükbudak, “Bu çalışmanızı takdirle karşılıyoruz. Köylerin içinde bulunduğu durum ortada, bu yönde destek ve katkı sağlanması, köylerdeki vatandaşların istek ve taleplerinin olumlu yönde değerlendirilmesi, köy sakinlerimizi mutlu ediyor” şeklinde konuştu.
 
BELEDİYEYE TEŞEKKÜR
Köyün sorunlarının çözüme kavuşturulmasında en çok yardımı, Gölcük Belediyesi`nden aldıklarını vurgulayan muhtar Büyükbudak şunları söyledi: “Bundan dolayı Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş`e ve ekip arkadaşlarına Saraylı Köyü sakinleri adına teşekkür ediyorum. Köyümüzde parke taş düzenlemeye ihtiyacımız var. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`ne fırın yapımı konusunda dilekçeli müracaatımız oldu, ama şuana kadar bir cevap alamadık. Fırın yapımı konusunda uygun yerimiz var gelişmeleri bekliyoruz. 
 
MÜRACAATTA BULUNDUK
Eski okul alanının yerinin köy halkının cemiyetleri için değerlendirilmesini istiyoruz. Burada bir düzenleme yapılarak Saraylı Köyü`müze kazandırılması bizleri çok mutlu eder. Bu konuda da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`ne dilekçeli müracaatta bulunduk bekliyoruz. Yol genişletme çalışmalarının yapılmasında bazı vatandaşlarımızın duvarları yıkıldı, yıkılan duvarların yeniden yapılmasını bekliyoruz. Oyun parkı yapımı konusunda müracaat etmiştik bu konuda bir çalışma yapıldı teşekkür ediyoruz. 
 
DESTEK BEKLİYORUZ
Köyümüzün sınırları içinde tarihi evler var, bunlardan birisinin aslına uygun olarak restore edilip, kullanıma uygun hizmet vermesi konusunda Gölcük Belediye`mizden destek bekliyoruz. Tarihi mekanları olan yerlerin gezilmesinde o bölgenin tarihi dokusunu anlatan kitapların satılması, köyün özgün yapısını içeren çeşitli yiyecek, el sanatları gibi ürünlerin satıldığı bir mekan bu evlerden birisinde yapılabilir. Bu da yerli turizmin bölgeye ekonomik açıdan ve turizm açısından olumlu bir gelişme yaşatır”
Toplantı sonunda tavşan kanı çaylar içilip güzel bir sohbet gerçekleştirildi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ