KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6971 TL
  • 6.3709 TL
  • 7.0927 TL
Kocaeli Zirve
Yücel’e vefa olimpiyatında 200’ü aşkın öğrenci yarıştı
Yücel’e vefa olimpiyatında 200’ü aşkın öğrenci yarıştı
Güncel
Aktan Uslu
15 Nisan 2019 Pazartesi 23:15
  • 1368
  • 0

Yücel’e vefa olimpiyatında 200’ü aşkın öğrenci yarıştı

Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Gökşen Mustafa Yücel’e Vefa Matematik Olimpiyatı’nda 70 okuldan 200’ü aşkın öğrenci yarıştı. Final 02 Mayıs’ta

Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi, sanayici ve iş adamı merhum Gökşen Mustafa Yücel anısına matematik olimpiyatı düzenledi.  Olimpiyatın ilk bölümünde Kocaeli’deki 70 okuldan 200’ü aşkın öğrenci yarıştı. Yarışmaya katılan öğrenciler kadar danışman öğretmenler ve velileri de büyük bir heyecan yaşadı.

FİNAL 02 MAYIS’TA

Yarışma sonunda okullara katılım sertifikası, öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Ardından danışman öğretmen, öğrenci ve veliler proje ortağı Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi’ni gezdiler. Olimpiyatın ilk ayağında ilk 9’a giren okullar 02 Mayıs 2019’da Bağlarbaşı Ortaookulu Spor Salonu’ndaki final yarışmasına katılacak.

Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Gökşen Mustafa Yücel’e Vefa Matematik Olimpiyatı’na Darıca Kaymakamlığı, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gebze Teknik Üniversitesi ve Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi de katkı sunuyor.

 

 

DİĞER HABERLER

Hürriyet’ten okullara destek

Hürriyet’ten okullara destek

İzmit Belediyesi Okul Hizmet Masası İzmit ilçe sınırları içerisinde tüm okullarımıza hizmet vermeye,  okulları yeni eğitim öğretim dönemine hazırlamaya devam ediyor.  Eğitim ve öğretim gönüllüsü İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan hürriyetin talimatları ile çalışmalarına hız kesmeden devan eden Okul Hizmet Masası ekipleri, okulların acil ihtiyaçlarına en hızlı şekilde çözüm bularak, okul yönetimlerine büyük kolaylık sağlıyor.   Okullardan gelen talepleri inceleyip, gerekli tespitleri yapan yetkililer kısa sürede çalışmalarına başlıyor.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ