KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Yumurta atma kahvaltıya sakla
Yumurta atma kahvaltıya sakla
Güncel
21 Aralık 2010 Salı 14:43
  • 1596
  • 3

Yumurta atma kahvaltıya sakla

Öğrencilerin son günlerde AKP’lileri yumurta atarak protesto etmelerine tepki gösteren üniversiteliler sucuklu yumurta yapıp, ‘Yumurtayı atma, kahvaltıya sakla’ diye slogan attı

Son günlerde üniversite öğrencilerinin AKP`lileri yumurta atarak protesto etmelerine Yumurta Seven Öğrenciler Platformu`ndan farklı bir eylemle cevap geldi. Demokrasinin yumurta atarak gerçekleşemeyeceğini ve herkesin düşünce özgürlüğüne sahip olduğunu savunan öğrenciler yumurta şeklindeki maskelerle yürüdü. Sabri Yalım Parkı`da basın açıklaması yapan gençler Başbakan`ın dediği gibi yumurtaları kırıp yedi. Sucuklu yumurta yapan gençler vatandaşlara da yumurta ikram etti.
 

KAHVALTIYA SAKLA
Fevziye Camii önünde toplanarak Sabri Yalım Parkı`na kadar yürüyen gençler ‘Yumurtayı atma kahvaltıya sakla`, ‘yumurta atılmaz yenir`, ‘yumurta atarak demokratik olunmaz`, ‘faşist olma yumurta atma` şeklinde sloganlar attı. Vatandaşlara konuyla ilgili bildiri de dağıtan gençler kafalarındaki yumurta şeklinde maskeyle dikkat çekti. Platform adına basın açıklaması yapan KOÜ Siyasal Bilimler öğrencisi Hatice Okur, yumurta atanların öğrenci değil, provakatör olduğunu söyledi.
 

MİZAH UNSURU
Yumurta atan öğrencilere yeniden Anayasa Hukuku dersinin okutulması gerektiğini de savunan Okur, “Kimse insan haysiyetine bağdaşmayan muameleye tabi tutulamaz. Protestoların demokratik ahlaka uygun olması gerekir. Bunlar sadece kamuoyuna mizah unsuru olur. Protesto etmenin birçok yolu var. Bizler acımadan yumurta atanlara karşı yumurtanın çok faydalı olduğunu söylüyoruz. Biz öğrencilerin amacı saldırmak isyan çıkarmak değil, düşünmek, çalışmak ve üretmek olmalı. Bu kişileri kendimizle aynı kulvarda görmüyor ve kınıyoruz” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ