KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Yuvacık Su’dan milyonluk yatırım
Yuvacık Su’dan milyonluk yatırım
Güncel
10 Aralık 2011 Cumartesi 14:50
  • 2798
  • 8

Yuvacık Su’dan milyonluk yatırım

Ülke genelinde adını duyuran Başiskele Belediyesi’ne bağlı BİAŞ bünyesinde kurulan Yuvacık Su, yeni yılda 2 milyon TL’lik yatırım yapacak

Kısa sürede ünü Kocaeli sınırlarını da aşarak ülke geneline yayılan Yuvacık su, büyüyor.  Başiskele Belediyesi`nin yan kuruluşu olan BİAŞ bünyesinde hizmet veren Yuvacık Su`yun yeni dönem yatırımları için bir basın toplantısı yapıldı. BİAŞ Genel Müdürü Yakup Çeker, Yuvacık Doğal Kaynak Su Dolum Tesisleri`nde kahvaltılı bir basın toplantısı düzenledi. Çeker, yeni yatırımlar hakkında bilgi verirken  düzenlediği kahvaltı programında, Yuvacık Doğal Kaynak Su Dolum Tesisleri`nde nasıl dolum yapıldığını anlattı.
 

EN ÇOK SATAN FİRMAYIZ
Çeker, “Yuvacık Su, akşam 8`e kadar Başiskele bölgesindeki firmalara, 8`den sonra diğer bölgelere dağıtım yapıyor. Köprü yasağından dolayı gece yarısından sonra İstanbul`da olan bayilerimize su gidiyor. En çok damacana su satışı yapan firmayız. Kocaeli`de gezdiğiniz bir çok yerde Yuvacık Su`yu görmeniz mümkün. Şu anki mevcut ünitenin bize yeterli gelmediğinden dolayı ilerleyen günlerde alanımızı genişletmeyi düşünüyoruz. Bardak su da 200, 250 ve 300 cc olmak üzere 3 ayrı boy su üretimi yapıyoruz.
 

GÜNLÜK 4 BİN 500 BARDAK
Türkiye genelinde pazarlama faaliyetlerinde 300 bin km yol kat ettik. Günlük su üretim miktarımız 4 bin 500 bardak. İleriki günlerde hayata geçireceğimiz yeni yatırımın maliyetinin 2 milyon TL civarında olmasını hesaplıyoruz” şeklinde konuştu. Kahvaltıdan sonra basın mensuplarına tesisleri gezdiren Çeker, damacanaların iç ve dış olmak üzere en az 4 kez titizlikle yıkandığını, damacana ömrünün yaklaşık 6 ay olduğunu belirtti. Çeker, kamunun hiçbir yardımı olmadan mevcut makinelere yatırım yapıp kendilerini finanse ettirdiklerini söyledi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ