KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
2-B arazilerinin kadastrosu çıkarılıyor
2-B arazilerinin kadastrosu çıkarılıyor
Güncel
15 Nisan 2010 Perşembe 15:50
  • 1221
  • 1

2-B arazilerinin kadastrosu çıkarılıyor

İzmit Orman İşletme Müdürü Fahri Sönmezoğlu, 2-B olarak bilinen orman vasfını yitirmiş arazilerin kadastrosu ve güncellemesinin yapıldığını söyledi

Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen, yönetim kurulu üyeleri İsmail Özkar, Selahattin Arata, Metin Ortaç, Mecit Külu, Mümin Cengiz ve Saim Güngör ile birlikte köy ormanlarında yapılan çalışmalar üzerine İzmit Orman İşletme Müdürü Fahri Sönmezoğlu`nu ziyaret etti. Ziyarette Şen, köylerdeki ormanlık arazilerde yapılan çalışmalardan kaygı duyduklarını belirterek, yeni 2-B arazilerinin oluşturulup oluşturulmadığını sordu.

YENİLERİ OLUŞTURULMUYOR
2-B ile ilgili açıklama isteyen muhtarlara Sönmezoğlu şunları söyledi; “2-B 1981`den önce orman niteliğini kaybetmiş yerler için geçerlidir. 2-B alanlarını orman kadastro komisyonları tespit ediyor. Komisyonda, komisyon başkanı, ormancı üye, ziraat odası temsilci üyesi, köyden yeteri kadar bilirkişi yer alıyor. 2-B Ysası ile ormanlar tahrip olacak diye bir yaklaşım var, bu doğru değil. Köylerde şu an yapılan çalışmalarla yeni 2-B`ler oluşturulmuyor. Eskiden oluşturulan 2-B`lerin ormana dönüşüp dönüşmediği kontrol edilip, ölçümler yapılıyor.

HABERİNİZ OLUR
Biz bir yerde çalışma yapacağımız zaman o işin yapılacağı köyün muhtarına iadeli taahütlü yazı yazıyoruz. Orman işi yapılıyorsa mutlaka köy muhtarının haberi vardır.” 2-B ile ilgili gerekli açıklamayı alan muhtarlar, Sönmezoğlu`na teşekkür etti. Sönmezoğlu da ziyaret ettikleri için muhtarlara teşekkürlerini sunarak, muhtarların yaşadığı sıkıntıları not aldığını, sıkıntıları çözmede yardımda bulunacağını belirtti.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ