KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3811 TL
  • 6.0965 TL
  • 6.7421 TL
Kocaeli Zirve
Yuvam’da oturanlar DİKKAT..!
Yuvam’da oturanlar DİKKAT..!
Güncel
23 Kasım 2017 Perşembe 14:30

Yuvam’da oturanlar DİKKAT..!

Yuvam Akarca’dan geçen 27 nolu otobüs hattının  duraklarının kaldırılmasının vatandaşlara bildirilmemesi krize yol açtı

Yuvam Akarca’da yaklaşık bir ay önce aralarında 150 metre mesafe olan iki durak belediye ekipleri tarafından yenisinin konulacağı söylenilerek kaldırıldı. 500 haneye hizmet veren, insanların otobüse binip indiği iki durağın haftalardır yenisinin gelmemesi ve bundan önce 5 dakikada bir olan otobüslerin 20 dakikada bir gelmesi üzerine vatandaşlar yetkilileri arası İki durağın tamamen kaldırıldığını öğrenen vatandaşlar bir sonraki durağa gitmek için yaklaşık 500 metre yürümek zorunda kaldı. 

 

SUÇUMUZ AKP’Lİ OLMAMAK MI?

Yağmurlu havada yaşlı ve çocuklu insanların büyük mağduriyet yaşadığını söyleyen Yuvam Akarcalılar, “Buradan zaten belediye otobüsü geçmiyordu. Sadece 27 ve 28 numaralı hat bu bölgeye hizmet ediyordu. İsmet İnönü Caddesi üzerine hizmet veren 27 numaralı hattın iki durağı kaldırılmış. İnsanlar yokuş aşağı ya da yokuş yukarı 500 metre yürümek zorunda.

 

UKOME bize ‘talep olduğu için kaldırdık’ diyor. Böyle saçma bir talepte kim bulunabilir? Üst yönetimi arıyoruz bilgisi yok, muhtarları arıyoruz bilgisi yok. Üstelik 27 numaralı hattın tamamen kaldırılarak Karadenizliler Mahallesi’ne verileceği söyleniyor. Bizim suçumuz AKP’li olmamak mı?” diye isyan etti. Muhtar Fatma Keskin de konuyla ilgili çalışma yaptığını ve kimsenin talebi olmadığı halde iki durağın kaldırılmasının kabul edilemeyeceğini söyledi. 

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Fidan Spor
Volka Proje
Akkurt İnşaat
KKG
Polis Marketim
Bekiroğlu