KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Zabıta engelli ARACINI ÇEKTİ
Zabıta engelli ARACINI ÇEKTİ
Güncel
Gizem Ulutaş
27 Kasım 2017 Pazartesi 16:46
  • 2644
  • 1

Zabıta engelli ARACINI ÇEKTİ

Zabıta ekipleri, yüzde 86 engeli bulunan Mustafa Küçükaslan’ın engelli otoparkına park ettiği yabancı  anlaşılan aracı geri vermek için araç sahibi Merziye Museyeva’dan 56 TL ücret istedi

Zabıta ekipleri daha önce geçirdiği By-pass ameliyatları nedeniyle yüzde 86 engeli bulunan Mustafa Küçükaslan’ın Cumhuriyet Parkı önünde bulunan engelli otoparkına park ettiği 90 US 415 plakalı otomobil, emniyetin talimatıyla zabıta tarafından çekildi. Azerbaycan vatandaşı Merziye Museyeva’ya ait otomobili kullananMustafa Küçükaslan,  otomobili park etmesinin ardından Museyeva ile birlikte işlerini halletmek üzere otomobilin olduğu yerden ayrıldı.

 

ZABITA EKİPLERİ ÇEKTİ

Ardından otomobilin engelli park yerine park edildiği gerekçesiyle polis ekiplerine şikayette bulunuldu. Museyeva aracına, Azerbaycan plakalı bir otomobil olduğu için herhangi bir engelli ibaresi koymadı. Zabıta ekipleri ayrıca aracın gümrük zamanının da bittiği gerekçesiyle aracı çekerek özel bir otoparka çekti. Sistemsel bir farklılık nedeniyle aracın gümrük süresinin bitmediği tespit edilirken otopark yetkilileri aracı geri vermek için Museya’dan 56 TL otopark ücreti istedi.

 

ARACI KULLANAN ENGELLİ

Otomobil sahibi Merziye Museyeva, arabayı kullananın engelli biri olduğunu belirterek,“Cuma günü benim arabamı çektiler engelli otoparkından. Engelli otoparkından çektikleri arabanın plakasından engelli diye yazmıyor ama araba engelli birinin arabası. Engellinin kullandığı araba yani ve park eden kişi engelli. Trafik Şube talimat veriyor zabıtaya ‘Arabayı çekin’ diye. ‘Arabanın gümrükte zamanı bitmiş’ diye talimat veriyorlar. Ama aslında arabanın gümrükte zamanı bitmemiş. Sonra biz emniyete gittik bunun üzerine. Gümrükle konuştuk. Gümrük emniyeti arayarak ‘Bu arabanın zamanı bitmedi. Bu arabanın Ocak’ın 6’sına kadar zamanı var’ dedi. Emniyet bize arabayı bağlamadığına dair kağıdı verdi. Kağıdı verdikten sonra zabıtaya gittik. Oradaki kişiler de ‘Emniyetin suçu’ dediler” diye konuştu.

 

56 TL İSTEDİLER

Museyeva, otoparkın kendilerinden 56 TL istediğini söyleyerek, “Zabıtayla konuştuktan sonra da zabıta otoparkı aradı. ‘Hiçbir ücreti yok. Çünkü tamamen yanlış anlaşılmadan dolayı çekilmiş araç. Sistemlerdeki sıkıntıdan dolayı çekilmiş’ dedi. Biz de şimdi aracın çekildiği otoparka geldik. Otopark da aracın özel otopark  olduğu için otoparkta kalma ücretini istiyor bizden 56 TL. Zabıta da emniyet de ‘Bizim yapacağımız bir şey yok’ diyorlar.

 

ARABAMIZI ALAMIYORUZ

Museyava, emniyetin ve zabıtanın yaptığı hata nedniyle arabalarını alamadıklarını belirterek şöyle dedi: “Biz zaten bugüne kadar engelli otoparkı olduğu için otopark parası vermiyorduk. Ve şu an 56 TL otopark parası istiyorlar bizden. Biz de bu parayı verecek maddi durumumuz olmadığını söyledik.’Git emniyetle konuş. Parayı ödeyemezsen çıkaramazsın arabayı’ dediler. Tamamen emniyetin ve zabıtanın yaptığı hatalardan dolayı şimdi arabamızı alamıyoruz”

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ