Zabıta engelli ARACINI ÇEKTİ
Zabıta engelli ARACINI ÇEKTİ
Güncel
Gizem Ulutaş
27 Kasım 2017 Pazartesi 16:46
  • 2484
  • 1

Zabıta engelli ARACINI ÇEKTİ

Zabıta ekipleri, yüzde 86 engeli bulunan Mustafa Küçükaslan’ın engelli otoparkına park ettiği yabancı  anlaşılan aracı geri vermek için araç sahibi Merziye Museyeva’dan 56 TL ücret istedi

Zabıta ekipleri daha önce geçirdiği By-pass ameliyatları nedeniyle yüzde 86 engeli bulunan Mustafa Küçükaslan’ın Cumhuriyet Parkı önünde bulunan engelli otoparkına park ettiği 90 US 415 plakalı otomobil, emniyetin talimatıyla zabıta tarafından çekildi. Azerbaycan vatandaşı Merziye Museyeva’ya ait otomobili kullananMustafa Küçükaslan,  otomobili park etmesinin ardından Museyeva ile birlikte işlerini halletmek üzere otomobilin olduğu yerden ayrıldı.

 

ZABITA EKİPLERİ ÇEKTİ

Ardından otomobilin engelli park yerine park edildiği gerekçesiyle polis ekiplerine şikayette bulunuldu. Museyeva aracına, Azerbaycan plakalı bir otomobil olduğu için herhangi bir engelli ibaresi koymadı. Zabıta ekipleri ayrıca aracın gümrük zamanının da bittiği gerekçesiyle aracı çekerek özel bir otoparka çekti. Sistemsel bir farklılık nedeniyle aracın gümrük süresinin bitmediği tespit edilirken otopark yetkilileri aracı geri vermek için Museya’dan 56 TL otopark ücreti istedi.

 

ARACI KULLANAN ENGELLİ

Otomobil sahibi Merziye Museyeva, arabayı kullananın engelli biri olduğunu belirterek,“Cuma günü benim arabamı çektiler engelli otoparkından. Engelli otoparkından çektikleri arabanın plakasından engelli diye yazmıyor ama araba engelli birinin arabası. Engellinin kullandığı araba yani ve park eden kişi engelli. Trafik Şube talimat veriyor zabıtaya ‘Arabayı çekin’ diye. ‘Arabanın gümrükte zamanı bitmiş’ diye talimat veriyorlar. Ama aslında arabanın gümrükte zamanı bitmemiş. Sonra biz emniyete gittik bunun üzerine. Gümrükle konuştuk. Gümrük emniyeti arayarak ‘Bu arabanın zamanı bitmedi. Bu arabanın Ocak’ın 6’sına kadar zamanı var’ dedi. Emniyet bize arabayı bağlamadığına dair kağıdı verdi. Kağıdı verdikten sonra zabıtaya gittik. Oradaki kişiler de ‘Emniyetin suçu’ dediler” diye konuştu.

 

56 TL İSTEDİLER

Museyeva, otoparkın kendilerinden 56 TL istediğini söyleyerek, “Zabıtayla konuştuktan sonra da zabıta otoparkı aradı. ‘Hiçbir ücreti yok. Çünkü tamamen yanlış anlaşılmadan dolayı çekilmiş araç. Sistemlerdeki sıkıntıdan dolayı çekilmiş’ dedi. Biz de şimdi aracın çekildiği otoparka geldik. Otopark da aracın özel otopark  olduğu için otoparkta kalma ücretini istiyor bizden 56 TL. Zabıta da emniyet de ‘Bizim yapacağımız bir şey yok’ diyorlar.

 

ARABAMIZI ALAMIYORUZ

Museyava, emniyetin ve zabıtanın yaptığı hata nedniyle arabalarını alamadıklarını belirterek şöyle dedi: “Biz zaten bugüne kadar engelli otoparkı olduğu için otopark parası vermiyorduk. Ve şu an 56 TL otopark parası istiyorlar bizden. Biz de bu parayı verecek maddi durumumuz olmadığını söyledik.’Git emniyetle konuş. Parayı ödeyemezsen çıkaramazsın arabayı’ dediler. Tamamen emniyetin ve zabıtanın yaptığı hatalardan dolayı şimdi arabamızı alamıyoruz”

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

41 Burda çalışanları isyan etti!

Yazan: 41 avm çalışanı

Yorum: Ben oranın çalışanlarından birisiyim. Sesimizi duyurun lütfen paramıza zamda vermiyorlar çalışmazsak tazminatsız kocayacağız

Bedelli askerlikte son durum

Yazan: Vatandaş

Yorum: Bence iyi miktar

Boğulanların sayısı artıyor. 193 kişi boğulma tehlikesi geçirdi  

Yazan: Yüzücü

Yorum: Buyuksehir ekiplerini tanitacagina ilk önce bedava yüzme kürsü açsın. Her yaz kocaeli de aynı sey.

Meteoroloji uyardı. Dolu ve hortum oluşabilir

Yazan: Merve erbas

Yorum: Yarın yine otoparklar dolar. Izmit in her yerini sel basar.

Körfeze 120 bin liralık proje!

Yazan: Korfezli

Yorum: Körfezin her yeri çöp içinde. Ilk buna cozum

Hürriyet’ten o şoföre destek ziyareti

Yazan: İZMİTLİ

Yorum: yaşlı amca belliki rahatsız... doğrusunu yapmış şoför arkadaşımız... bayan yolcu açısından doğru olan buydu... ancak bu tür davranışların kapalı, sakallı, şalvarlı, sarıklı vb. yurttaşlarımızada yapıldığında aynı tepki ile karşılık verilmesi gerekir. bu ülke özgürse eğer ne açık giyinenin nede kapalı giyinenin birbirine hakaret hakkı yok. nedense açık birine birşey söylendiğinde herkez özgürlükçü, dindar birine söylenince burası iran mı oluyor. yuhhhh

Yine elektrik kesintisi Yine Sedaş

Yazan: vatandaş

Yorum: Özelleştirince böyle oldu, Zamlar ile ilgilide bir haber bekliyoruzz

Bekçilerden güvenlik uygulaması: 1 şüpheli şahıs yakalandı

Yazan: Vatandaş

Yorum: 80 lere döndük. Bu nedir arkadaş artık her vatandaşın yanına bir tane kolluk gücü verirler.

CHP’den 9 kişi İnce için imza verdi

Yazan: Zeynep sonmez

Yorum: Çoğunluğun eski başkan olması da manidar.

Yine elektrik kesintisi Yine Sedaş

Yazan: Songül Cihan

Yorum: Bacım yapiyosun da bu haberleri takan yok. Açlık sınırı olmuş bilmem kaç. Bu milletin suyunu kes yine akillanmaz

KENT REHBERİ