KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Zabıta kar alarmında
Zabıta kar alarmında
Güncel
10 Aralık 2010 Cuma 13:13
  • 1593
  • 0

Zabıta kar alarmında

Meteorolojinin Kocaeli’yle ilgili kar yağışı ve dondurucu soğuk uyarısı, Büyükşehir’i de harekete geçirdi. Zabıta, donma hadisesi yaşanmaması için sokak sokak dolaştı, evsiz vatandaş aradı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Avrupa`yı etkisi altına alan soğuk havaların ülkemizde de hissedilmeye başladığı bu günlerde Kocaeli`de sokakta kalan kimsesizlere el uzattı. Büyükşehir Zabıta ekipleri kentin dört bir yanında sokakları karış karış tarayarak evsiz vatandaş aradı.
 

BÜYÜKŞEHİR ALARMDA
Kocaeli`de kimsesizlerin evi durumundaki Büyükşehir`in Barınma Merkezi, dondurucu soğukların gelmesiyle birlikte yine hayati rolünü üstlendi. Avrupa`yı etkisi altına alan ve dünden itibaren ülkemize de Balkanlar`dan giriş yapan aşırı soğuklar, Büyükşehir Belediyesi`ni alarma geçirdi. Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Zabıta biriminin tamamını dün Kocaeli`nin sokaklarına saldı. Zabıta, kentin dört bir yanında, sokak sokak tarama yaptı, evsiz vatandaş aradı.
 

EVSİZ GÖRÜRSENİZ ARAYIN
Başta tren istasyonları, köprü altları, hastane acil servisi ve bahçesi ile bankamatikler olmak üzere karış karış evsiz vatandaş arayan zabıta, rastladıklarını da Barınma Merkezi`ne götürdü, sıcak bir ortam sundu. Belediye bu konuda vatandaşa da çağrı yaptı, evsiz vatandaş görmeleri durumunda 153`ü ya da Barınma Merkezi`nin 324 90 60 numaralı telefonlarına ihbarda bulunmalarını istedi.
 

AİLE ŞEFKATİ
Büyükşehir Belediyesi bu uygulamayı 2005 yılından beri yürütüyor. Kimsesiz ve evsiz vatandaşlara ‘aile şefkati` ortamı sunan Barınma Merkezi 6 yıldır bu kutsal amaca da hizmet ediyor.  Hizmete girdiği tarihten beri yüzlerce kişiyi özellikle dondurucu soğuklarda hayata bağlayan Barınma Merkezi, vatandaşlardan sadece ihbar desteği bekliyor. Merkezde, vatandaştan gelen ihbarlar hemen değerlendiriliyor, görevliler belirtilen adrese bizzat gidip mağdur vatandaşı Barınma Merkezi`nde bir süre misafir ediyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ