KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Zabıta komiserini sahte kartla dolandırdılar
Zabıta komiserini sahte kartla dolandırdılar
Güncel
13 Aralık 2012 Perşembe 14:09
  • 1902
  • 1

Zabıta komiserini sahte kartla dolandırdılar

Çayırova Belediyesi’nden 2011 yılında emekli olan zabıta komiseri Uğur Öcal, dolandırıcıların bin 300 lirasını kopyalanmış kartla çektiğini iddia etti

Gebze`de ikamet eden, Çayırova Belediyesi`nden 2011 yılında emekli zabıta komiseri Uğur Öcal dolandırıcıların kurbanı oldu. Öcal, bin 300 TL maaşının dolandırıcı ya da dolandırıcılar tarafından çekildiğini iddia etti. Öcal yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Emekli maaşını Akbank şubesinden alıyorum. Sürekli olarak bankamatikten çekiyorum. Bugüne kadar bir sorun yaşamadım. Kasım maaşını her zamanki gibi  ayın 1`inde çekmeye gittiğimde, maaşımın çekildiğini gördüm. Şaşırdım kaldım. 

 
MAĞDUR EDİLDİM
Çünkü bankamatiği kimseye vermemiştim. Maaşım belediye önündeki bankamatiklerden çekilmiş. Hemen emniyete, banka yetkililerine ve savcılığa başvurdum. Banka yetkilileri, paranın bankamatikten çekildiğini söyledi. Emniyet paranın çekildiği tarih ve saatteki kamera görüntülerini incelemeye aldı. Zaten emekli maaşıyla geçinen biriyim. Mağdur edildim. Araştırma sürüyor. Kartımın kopyalandığından şüpheleniyorum.” Öcal, soruşturmanın tamamlanması ve kendisini dolandıranların bulunmasını beklediğini söyledi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ