KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Zabıtadan semt pazarlarına tartı
Zabıtadan semt pazarlarına tartı
Güncel
01 Aralık 2012 Cumartesi 11:24
  • 1067
  • 3

Zabıtadan semt pazarlarına tartı

Zabıta müdürlüğü, İzmit’te 20 ayrı semte kurulan pazarların girişine hassas tartı yerleştirdi. Semt pazarlarındaki bu uygulama vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçedeki 20 ayrı semte kurulan pazarların girişine hassas tartı yerleştirdi. Semt pazarlarındaki hassas tartı uygulaması vatandaşlar tarafından taktirle karşılandı. Vatandaşların aldıkları ürünleri buralarda tartma imkanı bulduğunu belirten zabıta müdürü Muhammet Ergin, “Böylelikle hem alıcının içi rahat oluyor hem de pazarcı esnafı zan altında kalmaktan kurtuluyor” dedi. 

 
YASAL İŞLEM
Ergin, vatandaşlardan aldıkları ürünün kilosundan endişe duymaları halinde mutlaka zabıtaya ait hassas tartılarda bunu tekrar tartmasını isteyerek, “Şimdiye kadar bu konuda önemli bir olumsuzlukla karşılaşmadık. Ürünlerin kilolarında farklılık olması halinde bunu satan esnaf hakkında da yasal işlem yapılıyor. Uygulama vatandaştan çok pazarcı esnafını memnun ediyor” şeklinde konuştu. 
 
VATANDAŞ MEMNUN
İzmitli vatandaşlar ise, zabıta müdürlüğünün bu uygulamasını destekleyerek “Uygulamayla aldığımız ürünün kilosu konusundaki endişelerimiz giderilirken, kötü niyetli esnaflar da kendilerine çeki-düzen vermektedir. İzmit Belediyesi`ne uygulama için teşekkür ederiz” ifadesini kullandı.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ