KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Zafer İlkokulu’nda çalışmalar sürüyor
Zafer İlkokulu’nda çalışmalar sürüyor
Güncel
06 Aralık 2012 Perşembe 10:57
  • 807
  • 0

Zafer İlkokulu’nda çalışmalar sürüyor

Yenimahalle’de Dereli Ailesi tarafından yaptırılan okulun çalışmaları hızla sürüyor. Okulun 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında hizmet vermesi planlanıyor

İlimizin tanınmış sanayicilerinden Dereli Ailesi`nin Yenimahalle`de yaptıracağı okulun çalışmaları hızla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yıkımı yapılan ve temeli atılan okulun 2013-2014 eğitim ve öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor. Dereli Ailesi tarafından yaptırılacak okul 24 derslikli olacak, spor ve konferans salonu bulunacak. Bilindiği gibi okulun yapılacağı alanda bulunan Aile Sağlık Merkezi ve 112 Acil Servis Hizmetleri`nin çelik konstrüksiyondan yapılan binası sökülmüş, 112 Acil Servisi Başiskele`ye taşınmıştı. 

 
KARAKOL VE LOJMAN
Mahallelinin hizmetinde olan Aile Sağlık Merkezi ise yıkım nedeniyle Yenimahalle Nazmi Oğuz Camisinin zemin katına taşınmıştı. İl Özel İdaresi`nin ihale ettiği, Aile Sağlık Merkezi`nin taşınmasının projesi 70 bin TL`ye ihale edilmişti. 112 Acil Servis Hizmet binasının çelik konstrüksiyonları ise zarar görmeden sökülmüş, sökülen malzemelerle Gebze Mollafenari Mahallesi`nde Jandarma Karakolu ve 2 lojman yapımı için projelendirilmiş,  söküm ve karakolla lojman kaba inşaatı için İl Özel İdaresi 350 bin TL. bedelle ihaleye çıktı.
   
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ