KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Zaten görmüyorlardı şimdi de sustular!
Zaten görmüyorlardı şimdi de sustular!
Güncel
03 Aralık 2012 Pazartesi 13:24
  • 1385
  • 1

Zaten görmüyorlardı şimdi de sustular!

3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle engelliler çeşitli faaliyetlerde bulunurken, Altı Nokta Körler Derneği ise ağızlarını siyah bantla kapatarak protesto gösterisinde bulundu

3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle Altı Nokta Körler Derneği üyeleri, günü protesto etmek için ağızlarında siyah bantlarla sessiz eylem gerçekleştirdiler. Eyleme Fatih Sultan Mehmet Görme Engelliler Spor Klubü Başkanı Gökmen Aydın da katılarak destek verdi. Belediye-İş Hanı önünde bir araya gelen dernek başkanı Pınar Çatalkaya ile dernek üyeleri, İnsan Hakları Parkı`na kadar sessiz yürüyüş gerçekleştirdiler. Burada bir basın açıklaması yapan Çatalkaya protestolarının amacını açıkladı. 


YANIMIZDA KİMSE YOK 

Çatalkaya, “Biz bu eylemimize destek vermek için DSP, AKP, CHP ve MHP`ye bizzat davetiye gönderdiğimiz halde sonuç ortadadır. Bugün engellilere yönelik ayrımcılık her yerde sürmektedir. Kentimizde başta mimari sorunlar olmak üzere engelli vatandaşlarımız engellenmeye devam ediliyor. Mülki amirlerin, yerel yönetimlerin, ayrım yapmadan, bütün engelli grupların sorunları ile ilgili tedbir alması gerekiyor” dedi. 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ