KOCAELİ 13° Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3887 TL
  • 6.0956 TL
  • 6.7858 TL
Kocaeli Zirve
“Zenginler fazla ekmek alıp fakire versin”
“Zenginler fazla ekmek alıp fakire versin”
Güncel
Gizem Ulutaş
27 Temmuz 2018 Cuma 16:03

“Zenginler fazla ekmek alıp fakire versin”

Devlet Bahçeli dün uygulamada olan Askıda Ekmek projesini gelen zamlara bir çözüm olduğu kanaatiyle başlattığını duyurmuş, bütün teşkilatlara çağrıda bulunmuştu. Ancak bugün Ticaret Bakanlığı ekmeğe zam olmadığını dile getirdiği halde, MHP Teşkilatları Bahçeli’nin sözünden çıkmayarak olmayan zam için fırın önlerinde tepki gösterdi.

Dün Türkiye Fırıncılar Federasyonu ekmeğe yüzde 15’lik zam geleceğini duyurmuş ardından MHP Lideri Devlet Bahçeli gelen zam için “Hali vakti yerinde olanlar fazla ekmek alıp fakirlere versin” ifadelerini kullanıp zaten uygulamada olan bir projeyi ben başlatıyorum diyerek Askıda ekmek projesini MHP olarak yapacaklarını duyurmuştu.

Bugünde Ticaret Bakanlığı yapılan ekmek zammı hakkında “Federasyonun ekmeğe zam yapma hakkı yok” denilerek zam iddialarını yalanlamıştı.

 

Yine MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, Devlet Bahçeli’nin talimatına uyarak ekmeğe hiçbir şekilde zam olmadığı halde fırın önüne giderek önceden uygulamada olan “Askıda ekmek” projesini başlattıklarını ifade etti. Vatandaş ise bu tür uygulamalardan çok, MHP ve Aydın Ünlü’nün ekmeğe gelecek zamma bir çare bulunmasını istiyor.

 

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum
default photo
Yazan: Asgari ucret

Ey Mhp peki vatandaşın cebine giren parayı düşünmeyecek misin?

0 Beğendim
0 Beğenmedim
default photo
Yazan: Vatandaş

işsizi issazi1 işsiz gibi bir çözüm olmuş...

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

Bilgi Köprüsü Montessori, pazarda tezgah açtı

Bilgi Köprüsü Montessori, pazarda tezgah açtı

İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak No:39 adresinde faaliyet gösteren ilimizin ilk Montessori eğitimi veren anaokulu Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu, 12-18 Aralık Yerli Malı Haftası’nı şimdiki adıyla “Yatırım, Tutum ve Türk Malları Haftası”nı akıllarda kalıcı, uygulamalı bir programla kutladı.  Öğrenciler, öğretmenler hep birlikte İzmit Perşembe Pazarı Alanı’nda tezgah açarak yerli üretim sebze ve meyve satışı yaptı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Fidan Spor
Volka Proje
Akkurt İnşaat
KKG
Polis Marketim
Bekiroğlu