KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Can: Belediye binasında satılık tabelasının ne işi var?
Can: Belediye binasında satılık tabelasının ne işi var?
Siyaset
13 Nisan 2010 Salı 13:11
  • 911
  • 0

Can: Belediye binasında satılık tabelasının ne işi var?

SP İzmit İlçe Başkanı Mustafa Can, AKP’nin cumhuriyetin kazanımlarını teker teker sattığına dikkat çekerek, “İzmit Belediyesi’nin eski binasının üzerinde satılık tabelasının ne işi var” diye sordu

Saadet Partisi (SP) İzmit İlçe Teşkilatı`nın haftalık yönetim kurulu toplantısı tam kadro katılımla parti binasında gerçekleştirildi. Toplantı öncesi basına açıklamalarda bulunan ilçe başkanı Mustafa Can, AKP`nin anayasa değişiklik paketiyle bir vebalin altında kaldığını söyledi. Can, AKP`nin cumhuriyetin kazanımlarını teker teker sattığına işaret ederek, “İzmit Belediyesi`nin eski binasının üzerinde satılık tabelasının ne işi var” sordu.
 

İŞSİZLİĞE DİKKAT ÇEKTİ
Konuşmasına hafta sonu Körfez Küçük Sanayi Sitesi`ni ziyaret ettiklerini belirterek başlayan Can, “Sizleri motive etmek için söylemiyorum ama artık SP iktidarı geliyor. Sanayi sitesinde inanılmaz bir teveccüh ve güler yüzle karşılandık. 4 grup halinde sanayi sitesinin tamamını dolaştık. Ancak sanayi sitesinde adeta hiçbir ses yok. Halkımız orada işsiz bir şekilde dükkanlarında bekliyor” dedi.
 

TAM DEMOKRATİK ANAYASA
Anayasa değişiklik paketini değerlendirerek konuşmasına devam eden Can şunları söyledi; “Bizler tam demokratik sivil bir anayasa istiyoruz. İlk seçimlerin ardından SP`nin de bulunduğu TBMM`de bu anayasa değişikliği tekrardan yapılacaktır. Geçtiğimiz hafta 1,5 milyona yakın öğrencimiz ÖSS`nin ilk sınavına girdi. O çocukların gözlerindeki parıltı ve heyecan bizlerin daha çok çalışması gerektiğini söylüyor. Bende geçtiğimiz hafta bir ilköğretim okulunda bu heyecanı yaşadım. Çünkü benim kızımda ilk kez sınava girdi.
 

AKP VEBALİN ALTINDA KALDI
Ancak kapıya kadar gelen kız çocuklarımız kapının önünde adeta kaçarcasına başındaki başörtüleri çıkararak kimseye görünmeden içeriye girmek için uğraştılar. Bununla ilgili şuan mecliste olan bu Anayasa`da herhangi bir madde yok. Bu konuyu çözeceğine dair söz veren hükümet ise 8 yılda bu konuyla ilgili tek bir adım atmadı. Bu vebalin altında kaldı” dedi.
 

TAPU VE NÜFUS OLABİLİRDİ
İzmit Belediyesi`nin bir yıllık faaliyetini değerlendirerek sözlerine devam eden Can, “İzmit Belediyesi`nde bir yılın heba olduğunu düşünüyorum. Bu halk bunun çok daha fazlasını hak ediyor. AKP`nin alışkanlıklarından biri, cumhuriyet kazanımlarından olan mülklerin satılmasıdır. İzmit Belediyesi`nin eski binasının üzerinde satılık levhası bunuyor. Kente ve topluma mal olmuş bir binanın üzerinde satılık levhasının ne işi var. Bu çok üzüntü vericidir. Bizler o binanın bir bölümünün Tapu Müdürlüğü diğer bölümünün de Nüfus Müdürlüğü yapılarak halkın sıkıntısının giderilmesini istemiştik. Ancak onlar en kolay yolu bularak binayı satıyorlar” diyerek sözlerini bitirdi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ