KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6973 TL
  • 6.2955 TL
  • 7.1033 TL
Kocaeli Zirve
İnek direği düşürdü, ev çöktü
İnek direği düşürdü, ev çöktü
Güncel
20 Nisan 2010 Salı 13:33
  • 3491
  • 0

İnek direği düşürdü, ev çöktü

Kandıra’ya bağlı Yusufça Köyü Gebeli Mahallesi’nde bir ev aniden çöktü, evde uyuyan yaşlı adamı enkazdan köylüler çıkardı

Kandıra`ya bağlı Yusufça Köyü Gebeli Mahallesi`nde öğle saatlerinde büyük bir hareketlilik yaşandı. Köy sakinlerinden 70 yaşındaki Hüseyin Esen`in evi büyük bir gürültüyle çöktü. Hiç evlenmeyen ve tek başına yaşayan Hüseyin Esen`in o sırada evde olduğunu öğrenen köylüler hemen enkaza koştu. 10 dakika süren kurtarma çalışmalarının ardından yaşlı adam enkazdan sağ salim çıkarıldı.
 

İÇERİDE UYUYORDU
Şans eseri hafif yaralanan Hüseyin Esen, olay yerine gelen ambulansla Kandıra Devlet Hastanesi`ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaşadığı şoku üzerinden atamadığı gözlenen yaşlı adam, “Ben içeride uyuyordum. Ev önce sağa sola doğru sallandı, sonra üzerime doğru düştü. Ben de o sırada boşluğa düştüğüm için üzerime bir şey gelmedi. Komşuların sesini duyunca bağırarak yardım istedim. Çok korktum” dedi.
 

KENDİ KURTULDU AMA
Hüseyin Esen`in oturduğu evden geriye bir şey kalmazken, yaşlı adamın enkazdan sağ olarak çıkması büyük bir mucize olarak nitelendirildi. Öte yandan yaşlı adamın gözü gibi baktığı buzağı enkaz altında can verdi. Buzağı iş makinesiyle enkazdan çıkarıldı. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ