KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
Ertuğrul tam bir penaltı avcısı
Ertuğrul tam bir penaltı avcısı
Amatör Futbol
16 Nisan 2010 Cuma 16:21
  • 1356
  • 0

Ertuğrul tam bir penaltı avcısı

İkinci Amatör Küme ekiplerinden Seymen Karşıyaka’nın kalecisi Ertuğrul’un adı penaltı avcısına çıktı. Seymen Karşıyaka aleyhine verilen 6 penaltının 5’ni kurtaran Ertuğrul rüştünü ispat etti

BEŞ PENALTI KURTARDI
Futbola iki yıl arna verdikten sonra yeniden sahalara dönen Seymen Karşıyaka`nın file bekçisi Ertuğrul, kurtardığı penaltı atışlarıyla dikkat çekti. Seymen Karşıyaka kalesinde altı penaltı atışının beşini kurtaran Ertuğrul`un adı penaltı avcısına çıktı. Penaltı kurtarmanın aynı bir özellik olduğuna dikkat çeken tecrübeli file bekçisi, penaltı konusunda iddialı sözler sarf etti. Bu sezon Seymen Karşıyaka kalesinde beş penaltı kurtaran Ertuğrul göz kamaştırdı.

TECRÜBE KONUŞUYOR
Seymen Karşıyakaspor`un başarılı ve tecrübeli kalecisi Ertuğrul Arslan, penaltı kurtarmanın ayrı bir meziyet olduğunu dile getirdi. Başarılı file bekçisi, “Bir kaleci için penaltı atışlarında başarılı olmak tamamıyla motivasyona bağlı. Penaltı atışına iyi odaklanılırsa ve futbolcunun hangi köşeye vuracağını iyi tahmin ederek başarılı olmak mümkündür. Her antrenman sonrası özel çalışmalar yapıyorum. Penaltı atışlarındaki başarımı, çok çalışmaya bağlıyorum”dedi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ