KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Bulvar’daki lağım kokusu esnafları çileden çıkardı
Bulvar’daki lağım kokusu esnafları çileden çıkardı
Güncel
10 Nisan 2010 Cumartesi 17:33
  • 1199
  • 2

Bulvar’daki lağım kokusu esnafları çileden çıkardı

Atatürk Bulvarı’nda İSU’nun çalışma yaptığı alandan yayılan yoğun lağım kokusu, vatandaşların canına tak etti

Kadıköy Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde İSU yağmur kollektörü çalışması başlattı. 2 ayı aşkın süren çalışmalar hala devam ediyor. Atatürk Bulvarı esnafı kamyonlardan dökülen pisliklerden ve İSU`nun çalışma yaptığı alandan, çok fazla lağım kokusu geldiğini ve bu durumun kendilerini çok rahatsız ettiğini belirterek, tepki gösterdi. Koku nedeniyle artan şikayetler üzerine çalışmaların yapıldığı alana gittik.
 

KOKUDAN DURULMUYOR
Gerçekten yoğun bir lağım kokusu var. Şikayette bulunan esnaflarla konuştuk. Bulvar esnaflarından; makine mühendisi Azmi Karabay, Salon Bulvar`ın işletmecisi Musa Töremen, Sarıyer Börekçisi Harun İlhan, Metle Ecza Deposu çalışanları Uğur Gülen, Tamer Öztürk ve İs-Pen Plastik`in sahibi Olcay Tuncay, İzmit ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`ne konuyu aktardıklarını belirterek, kimsenin kendileriyle ilgilenmediğini ve bu yüzden bölgedeki esnafın ile vatandaşların mağdur olduğunu söylediler.
 

SAĞLIĞIMIZ TEHLİKEDE
Esnaflar kokunun işlerini de aksattığını ifade ederek, şunları kaydetti: “Bu koku hergün var. Hem kokudan rahatsızlık duyuyor hem de buradan yayılan mikrobun sağlığımızı olumsuz etkilemesinden korkuyoruz. Kamyonlardan ve çalışma yapılan bu alandan sürekli lağım taşıyor. Bu lağımlar ise yollara dökülüyor. Bu konuda yetkilileri göreve davet ediyoruz. Ayrıca Bulvar yolu hala yapılmadı, bu durumada bir çözüm getirilsin.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ