KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Dadaşlar piknikte buluşacak
Dadaşlar piknikte buluşacak
Güncel
12 Nisan 2010 Pazartesi 17:38
  • 1341
  • 1

Dadaşlar piknikte buluşacak

Kocaeli Erzurumlular Dernekler Federasyonu’nun geleneksel piknik şöleni 30 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek

Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu (KEDFE) tarafından 4.`sü düzenlenecek geleneksel piknik şöleni, bu yıl da Derince Yörükler piknik alanında yapılacak.

Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu`nun istasyondaki Sütlüce Pastanesi`nde organize ettiği kahvaltıda bir araya gelen federasyona bağlı 30 dernek başkanı piknik şöleninin tarihini belirlerken, alınacak tedbirleri görüştü.

20 BİN DADAŞ
Toplantı öncesi bir açıklama yapan Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu Başkanı Muhammet Şık, 4.`sünün düzenleneceği geleneksel piknik şöleni için tüm dernek başkan ve yöneticilerinin gerekli çalışmayı yapmasını istedi. Şık, ayrıca sembol haline gelen piknikte en az 20 bin Erzurumlu`yu görmek istediğini belirtti. Gençlik kollarının kısa bir süre sonra oluşumunu tamamlayacağını belirten Şık, piknik öncesi gençlere ve kadınlara büyük iş düştüğünü söyledi.

30 MAYIS`TA
Geleneksel piknik şöleni için çalışmalarına başlayan federasyon yönetimi derneklerinde içinde bulunduğu bir komisyon kurdu. Toplantıda federasyon yönetimi, dernek başkanlarıyla pikniğin yeri ve tarihi konusunda fikir alışverişinde bulunurken, piknik şöleninin 30 Mayıs Pazar günü, Derince Yörükler piknik alanında yapılmasına karar verildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ