KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
Başiskele Kent Konseyi Çocuk Meclisini oluşturdu
Başiskele Kent Konseyi Çocuk Meclisini oluşturdu
Güncel
17 Nisan 2010 Cumartesi 14:25
  • 1202
  • 0

Başiskele Kent Konseyi Çocuk Meclisini oluşturdu

12 adayın yarıştığı Başiskele Kent Konseyi Çocuk Meclisi kongresinde, Bahçecik Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Sevdenur Çakmak başkan seçildi

Başiskele Kent Konseyi, düzenlediği olağan genel kurulda Çocuk Meclisi`ni oluşturdu. Kent Konseyi Başkanı Fahri Uslu, genel sekreter Şevki Serim, Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Av. Emel Ceylan Balcıoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu genel kurulda, Çocuk Meclis Başkanlığı için 12 aday yarıştı. Demokratik ortamda gerçekleşen seçimde, Bahçecik Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Sevdenur Çakmak, ilçenin ilk çocuk meclis başkanı seçildi.

VAZGEÇİLMEZİMİZ
Başiskele Belediyesi Kültür Merkezi`nde gerçekleştirilen olağan genel kurul, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Genel kurula Av. Emel Ceylan Balcıoğlu başkanlık yaparken, kâtipliklerine de Şevki Serim ile Öznur Altıntaş getirildi. Katılımın yüksek olduğu genel kurulda Kent Konseyi Başkanı Fahri Uslu, yaptığı açılış konuşmasında çocuk meclisinin Kent Konseyi için vazgeçilmezlerden olduğunu belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

NE MUTLU SİZE!
“Tüm bunları yaparken, kesinlikle yalan söylemek yok. İyi, dürüst, ahlaklı, temiz insan olmak için uğraş gösterin. Yaşadığınız kente sahip çıkmak için öncelikle o kentin değerlerini bilmelisiniz. Başiskele, gerek tarihi gerekse sanayisi, doğası ve kültür değerleriyle Kocaeli`nin ve Türkiye'nin en önemli ilçelerinden biri. Bu kentin tüm değerlerine sahip çıkmak artık sizlerin görevidir. Başiskele`nin geleceğine, Kent Konseyi olarak bir katkıda bulunabilirsek ne mutlu bizlere. Çocuk meclisi olarak sizler de bir katkıda bulunabilirseniz ne mutlu sizlere.”

12 ADAY YARIŞTI
Uslu`nun konuşmasının ardından çocuk meclisinin seçimine geçildi. 12 adayın yarıştığı başkanlık seçimi oldukça heyecanlı başladı. Adaylar tek tek kürsüye gelerek kendini tanıttı. Demokratik ortamda gerçekleşen seçimde en çok oyu alan Başiskele Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Sevdanur Çakmak, ilçenin ilk çocuk meclisi başkanı oldu. Başkanlık yarışında aday olan Fatma Şahintürk, Anıl Faruk Pehlivan, Batuhan Varol, Elanur Kotan, Deniz Akın, Burdak Erdilek, Yaren Özkar, Merve Tan, Melih Kaplan, Bilal Gülçek ve  Kübra Ekmekçi`de yönetim kurulunda yer aldı.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ