KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Körfezli Astsubay Şırnak’ta şehit düştü
Körfezli Astsubay Şırnak’ta şehit düştü
Güncel
18 Nisan 2010 Pazar 23:44
  • 11943
  • 39

Körfezli Astsubay Şırnak’ta şehit düştü

Körfez’de ikamet eden Elazığlı Mehmet olarak bilinen Mehmet Demirbaş’ın oğlu Astsubay Çavuş Muhammet Demirbaş mevzisine yıldırım düşmesi sonucu Şırnak’ta şehit düştü

Körfez Ağadere Caddesi üzerinde ikamet eden Elazığlı Mehmet olarak bilinen Mehmet Demirbaş`ın 22 yaşındaki oğlu Astsubay Çavuş Muhammet Demirbaş Şırnak Çınar Söğüt 1. Jandarma Kumanda Tugayı`nda şehit düştü. İki yıl önce Astsubay Meslek Yüksek Okulu`nu bitiren ve Sivas`ta göreve başlayan Demirbaş, Özel Harekat Sınavı`nda başarılı olunca Şırnak`a tayin olmuştu. Yaklaşık iki yıldır Şırnak`ta görev yapan Astsubay Çavuş Muhammet Demirbaş, birliğindeki mevzinde nöbet tutarken, mevzilerin arasına yıldırım düştü. Demirbaş olay yerinde şehit düşerken, 5 mehmetcik de yaralandı.

AİLESİ YIKILDI
Şehit Astsubay Demirbaş`ın ailesine saat: 21.30 sıralarında askeri yetkililer haber verdi. Acı haberi alan aile ise adeta yıkıldı. Şehit Astsubay Muhammed`in annesi Mahmure ve 7 kardeşi gözyaşlarına boğuldu. Acı haberin duyulmasının ardından Ağadere Caddesi, Türk bayraklarıyla donatıldı. Şehit ailesi eve dev bir Türk bayrağı astı. Ancak anne Mahmure Demirbaş ve babası Mehmet Demirbaş oğullarının ölümünü bir türlü kabullenemedi. Kapının önünde bekleyen ambulans ve sağlık ekipleri fenalık geçirenlere müdahalede bulundu. Sağlık ekipleri gece boyunca evin önünde nöbet tuttu.

GÖZYAŞI DİNMEDİ
Sabah saatlerine kadar ışıkların sönmediği şehit evinde gözyaşı da dinmedi. Baba Mehmet Demirbaş ise tüm acısına rağmen ayakta kalarak taziyeleri kabul etti. Haberi alan Körfezliler adeta eve akın ederek, taziyelerini iletti. Oğluyla son kez iki hafta önce konuştuğunu söyleyen baba Mehmet Demirbaş, göz yaşları içersinde “Bize zaten operasyona gideceği zaman bir şey söylemezdi. Son konuşmamızda her zamanki gibi hal hatır sordu. Vatan Sağolsun” diye konuştu.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Şehit astsubayın naaşı saat 14.45`te Diyarbakır`dan Cengiz Topel Hava Alanı`na getirildi. Buradan Derince Askeri Hastane`ye nakil edilen naaş saat 16.10`da evinin önüne getirildi. Çocuklarının naaşını gören acılı aile gözyaşlarına hakim olamadı. Şehit astsubay Demirbaş son yolculuğuna Esentepe Ulu Camii`nde düzenlenen askeri törenle uğurlandı. Törene EDOK Komutanı Korgeneral Selahattin Uğurlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Uğur Dilbaz, Körfez Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda kişi katıldı. Şehit astsubayın naaşı askeri törenin ardından cenaze namazı kılınarak toprağa verilmek üzere Körfez Şehitliği`ne götürüldü.
Zeliha YALÇIN/ TACETTİN ZINGIL

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ