KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0663 TL
  • 6.7772 TL
  • 7.7478 TL
Kocaeli Zirve
Nuriş şikayet etti Çakıcı ifade verdi
Nuriş şikayet etti Çakıcı ifade verdi
Güncel
19 Ağustos 2010 Perşembe 17:29
  • 4097
  • 1

Nuriş şikayet etti Çakıcı ifade verdi

Kandıra F Tipi Cezaevi’nde yatan Alaattin Çakıcı, çete lideri Nuri Ergin’in ‘ölümle tehdit ediyor’ şikayeti üzerine Kandıra Cumhuriyet Savcılığı’na gelerek ifade verdi

Halk arasında ‘Nuriş çetesi` olarak bilinen Nuri Ergin kaldığı Edirne F Tipi Cezaevi`nde Alaattin Çakıcı tarafından ölümle tehdit edildiğini ileri sürerek Çakıcı`dan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül`e, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`dan Gülen cemaatinin lideri Fettullah Gülen`e, Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ`dan Kara Kuvvetleri Komutanı Işık Koşanel`e, MİT Müşteşarı Hakan Fidan`dan Jandarma Genel Komutanı Atilla Işık`a kadar çok sayıda kişiyi sorumlu tuttuğu bir dilekçeyle suç duyurusunda bulundu.
 

YİĞİT ŞİKAYET ETMEZ
Savcılık Nuri Ergin imzalı dilekçeyi dikkate alarak Kandıra F Tipi Cezaevi`nde yatan Alaattin Çakıcı`nın ifadesini aldı. Kandıra Cumhuriyet Savcılığı`na getirilen Alaattin Çakıcı, 3 sayfalık ifadesinde Nuriş kardeşlerle aralarındaki husumeti ayrıntılarıyla anlatarak, ‘yosma` olarak nitelediği Nuri Ergin`i üstü kapalı tehdit etmekten geri durmadı. Çakıcı, ifadesinde şunlara yer verdi; “Ben buna adres gösterdim yiğit adam şikayet etmez, benim kapımı bilirler, ailemi bilirler, adamsalar fiili saldırılarını onlara yaparlar. Bu yosma zavallı adamları öldürür.
 

TEHDİT DEĞİL UYARI
Dilekçesinde beni kastederek ailesini ve kendisini her an öldürebileceğimi söylemiş. Eğer bunlara bir şey olursa başta devletin üst düzey bazı kamu görevlileri ve Fettullah Gülen sorumludur` demiş. Adamsa cezaevine gelen ziyaretçilerim oluyor, olmasa da İzmit`e kadar 20 kilometre boş alan var orada istediğini yapsın. Tehdit değil ikaz amaçlıdır; yaparsa faturasını görecektir. Çocuklar tehdit edilmez fakat eli silah tutuyorsa ve potansiyel suçlu olarak cezaevinde yatıyorsa akıllı ol diye uyarılır.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ